Woody Allen
Wynik 5 / 5 na podstawie 1 oceny.

Informacje o autorze
Woody Allen

Znany jako twórca „intelektualnej komedii”. Jest jednym z najbardziej uznanych amerykańskich reżyserów. Jego filmy bazują na literaturze, seksualności, filozofii, psychologii, jego żydowskim pochodzeniu, filmie europejskim i Nowym Jorku, gdzie cały czas mieszka. Woody Allen (właściwie Allan Stewart Konigsberg) urodził się 1 grudnia 1935 roku na Brooklynie. Jest synem Nettie oraz Martina Konigsbergów. Pochodzi z rodziny żydowskiej.

Nowo dodane książki
Woody Allen (4 książki)

Na powyższej półce znajdziesz nowo dodane książki, których autorem jest Woody Allen.

Zobacz wszystkie książki.

Nowo dodane cytaty
Woody Allen

0

Jak mogłem nie wiedzieć, że we wszechświecie istnieją rzeczy rzędu „długości Plancka”, liczące sobie jedną milionową jednej miliardowej części miliardowej części miliardowej części centymetra? Wyobraźcie sobie, jak trudno znaleźć takie maleństwo, kiedy upadnie na podłogę w ciemnej sali teatralnej.

Superstruna
0

Prawość to problem względny, lepiej go zostawić dociekliwym umysłom Jeana Paula Sartre'a czy Hannah Arendt. Prawda jest taka, że kiedy wyje zimowa wichura, a jedyne mieszkanie, na jakie nas stać, przybiera kształt tekturowego pudła na Drugiej Alei, to zasady i wzniosłe idee przejawiają skłonność do znikania w wirach kanalizacji.

Glory alleluja, sprzedane!