Margaret Thatcher
Wynik 5 / 5 na podstawie 1 oceny.

Informacje o autorze
Margaret Thatcher

Była najdłużej urzędującym brytyjskim premierem w XX w., piastowała ten urząd przez najdłuższy nieprzerwany czas od kadencji Roberta Jenkinsona (1812-1827). Jest także pierwszą kobietą, która kiedykolwiek w Wielkiej Brytanii była wybrana na szefa partii rządzącej, a razem z Margaret Beckett jako jedyne pełniły funkcję ministra z najważniejszej grupy resortów tzw. Great Offices of State. Margaret Thatcher urodziła się w Grantham (hrabstwo Lincoln, we wschodniej Anglii). Jej ojcem był Alfred Roberts, który prowadził sklep wielobranżowy i aktywnie uczestniczył w lokalnej działalności politycznej, pełnił m.in. funkcję radnego, był także pastorem kościoła metodystów. Jego sympatie polityczne kierowały się ku miejscowym konserwatystom. W 1946 roku musiał ustąpić z urzędu radnego po tym, jak Partia Pracy wygrała wybory do rady miejskiej Grantham.

Nowo dodane książki
Margaret Thatcher (1 książka)

Na powyższej półce znajdziesz nowo dodane książki, których autorem jest Margaret Thatcher.

Zobacz wszystkie książki.

Nowo dodane cytaty
Margaret Thatcher

0

W sektorze prywatnym stawki płac muszą być zależne od tego, na co może sobie przedsiębiorstwo pozwolić, od dochodowości i wydajności danego przedsiębiorstwa. W sektorze państwowym kluczem również jest to, na ile można sobie pozwolić, czyli, w tym wypadku, jak duży ciężar wypada nałożyć na podatnika oraz na obywateli płacących lokalne podatki majątkowe.

Rozdział IV: Nie wszystko w porządku, Jack, Kłopoty z przemysłem, strona 109
Tematy
0

[...] rząd ustala obowiązujące ramy, lecz to przedsiębiorstwa i pracownicy powinni dokonywać wyboru, radzić sobie z konsekwencjami swoich posunięć, i tych właściwych, i tych niewłaściwych.

Rozdział IV: Nie wszystko w porządku, Jack, Kłopoty z przemysłem
Tematy