Cytaty
Teksty o zwierzętach (49 cytatów)

2

Zwierzęta istnieją dla siebie samych. Nie stworzono ich dla ludzi, tak samo jak czarnych nie stworzono dla białych, a kobiet dla mężczyzn.

The animals of the world exist for their own reasons. They were not made for humans any more than black people were made for whites or women for men.

Tematy
2

Zwierzęta są moimi przyjaciółmi, a ja nie zjadam swoich przyjaciół.

Tematy
2

Ludzie zawsze postępowali bezlitośnie wobec zwierząt, a kiedy zdali sobie sprawę ze swojej niegodziwości, zaczęli, jeśli nie kochać wszystkie bez wyjątku (gdyż najspokojniej w świecie nadal je zjadają), to przynajmniej przychylnie się o nich wyrażać.

Tematy
2

Nie ma słów ani gestów równie wiarygodnych jak psie podanie łapy. Nie ma równie godnych zaufania poglądów, jak te wyrażane przez psa, co pragnie, by zostało zrobione wszystko, co mu rozkażę. Gdy zaś coś się nie uda, smutno ogonem macha, obca mu obłuda.

Tematy
2

Los zwierząt jest dla mnie ważniejszy niż strach przed ośmieszeniem. Los zwierząt jest nierozerwalnie związany z losem człowieka.

Tematy
1

Ogród naturalny to wspólne dzieło, w którym spotykają się człowiek, roślina i zwierzę. To miejsce bycia, a nie posiadania.

Tematy
1

[...] to nie zwierzęta chcą mówić, a nie potrafią. To my chcemy, żeby mówiły, a nie możemy ich do tego zmusić.

Niemowa, strona 95
Tematy
1

Ludzie są gorsi od najokrutniejszych zwierząt.

Tematy
1

Obserwując macierzyńskie zachowanie się zwierząt, niejednokrotnie nie można oprzeć się wrażeniu, że jest ono znacznie mądrzejsze niż ludzkie.

Tematy
0

Za każdym razem, kiedy jesteśmy pod wrażeniem czegoś, co zrobiło zwierzę, znaczy to tyle, że wcześniej nie docenialiśmy jego inteligencji.

Tematy
0

Jak by powiedział Karol Marks, uczyniliśmy sobie wrogów ze wszystkich roślin i zwierząt, żeby usprawiedliwić fakt, że je zabijamy.

Tematy
0

Dlaczego niektórzy uczeni, przede wszystkim jednak politycy w rodzaju tych z resortów rolniczych, stawiają nadal taki opór, gdy mowa jest o zdolności do odczuwania szczęścia i cierpienia przez naszych zwierzęcych krewniaków? Przeważnie chodzi o przemysłową hodowlę masową, która winna być chroniona dzięki opłacalnym metodom chowu i leczenia. [...] wykorzystywanie zwierząt znacznie by się skomplikowało, jeżeli przy każdym posiłku albo skórzanej kurtce przyjemność mąciłyby zastrzeżenia moralne.

Tematy
0

[Psy] Dostosowują się do innych, a ludzie okazali się zwierzętami, do których łatwo się dostosować.

Przynależność do domu, Zwierzęta z gwiazdką, strona 66
Tematy

Przejdź do strony
Więcej treści znajdziesz na pozostałych stronach

Cytaty o zwierzętach
Opis tematu

Najstarsze znaleziska kopalne zwierząt – morskie zwierzęta o miękkich ciałach – pochodzą z końca prekambru, neoproterozoiku (fauna ediakarańska – 630 do 542 mln lat temu), natomiast skamieniałości strunowców – z kambru i ordowiku.

W kambrze, około 500 mln lat temu, występowali już przedstawiciele wszystkich znanych obecnie typów bezkręgowców. W nomenklaturze zoologicznej zwierzęta (łac. animalia, gr.

ζῷα) klasyfikowane są jako takson w randze królestwa (regnum). Takson ten obejmuje wszystkie gatunki zwierząt, w tym również człowieka (Homo sapiens).