Cytaty
Teksty o znaczeniu (17 cytatów)

0

[...] nasza wewnętrzna wolność, której nikt nam nie jest w stanie odebrać, nadaje życiu sens i znaczenie.

Część pierwsza: Moje przeżycia w obozie koncentracyjnym, strona 110
Tematy
0

Nie da się przekazać smaku życia na jakimkolwiek etapie swojej egzystencji, tego, co tworzyło jego prawdę, jego znaczenie, tej subtelnej i przenikliwej esencji. To niemożliwe.

Część I, strona 36
Tematy
0

Zaufanie. Wiara. Otucha. Poleganie na kimś. Pewność. Ochrona. Bezpieczeństwo. Słowa. — Może coś one i znaczą w innym wszechświecie.

Tematy
0

[...] język byłby tworem nieznośnie schematycznym, gdybyśmy operowali wyłącznie podstawowymi znaczeniami poszczególnych form.

Tematy
0

[...] nie znamy znaczenia rzeczy, zanim sami tego nie zobaczymy! [...] Po prostu tego nie wiemy.

0

Nie ma nic wstrętniejszego niż muzyka bez ukrytego znaczenia.

Tematy
0

Całe życie jest zagadką, [...]. Od początku do końca. Nie ma sensu zastanawiać się, co to wszystko oznacza. Jak powiedział Yeats, życie jest długim przygotowywaniem na coś, co nigdy się nie zdarzy.

Tematy
0

[...] nic nie znaczą słowa, które umierają.

Tematy
0

[...] a stereotyp – zapamiętajcie to sobie raz na zawsze! – to wyrażenie, które przeszło tyle razy przez tyle ust, że w ogóle nic już nie znaczy.

0

[...] w miłości prawda nie ma znaczenia.

0

Gdzie w tym mieście, gdzie na tym świecie żyje człowiek, którego śmierć byłaby dla mnie stratą? I gdzie jest człowiek, dla którego moja śmierć miałby jakieś znaczenie?

Tematy
0

Nie żyłem po to, by układać wiersze czy wygłaszać kazania, czy malować. Ani ja, ani żaden inny człowiek nie po to istniał. Wszystko to było jedynie uboczne. A prawdziwe powołanie każdego polegało na jednym tylko: na odnalezieniu samego siebie. I skończyć mógł jako poeta lub wariat, jako prorok lub zbrodniarz - nie jego to była sprawa i w końcu pozbawiona znaczenia. Jego sprawą było znaleźć własny los - nie byle jaki - i przeżyć go w pełni, całkowicie, bez załamania. Cała zaś reszta była połowiczna jedynie, była próbą ucieczki, była nawrotem do ideałów mas, adaptacją i lękiem przed własnym wnętrzem.

Rozdział szósty, Walka Jakuba
Tematy
0

[...] paktować z tym światem, należeć do niego, mieć w nim znaczenie i mieć się dobrze [...] to nie dla mnie, tego mi nie wolno, to grzech przeciwko wszystkiemu, co znam jako dobre i święte, i w czym uczestniczyć jest dla mnie szczęściem.

Tematy

Przejdź do strony
Więcej treści znajdziesz na pozostałych stronach

Cytaty o znaczeniu
Opis tematu

Brak dodatkowych informacji o wybranym temacie.