Cytaty
Teksty o zębach (5 cytatów)

0

Skarpetki są [...] dobrym źródłem naszego zapachu. Stąd właśnie biorą się w nich dziury, [...]. Bliższe badanie pokazuje, że każda dziura została wyrwana z miłością przez psie siekacze.

Wewnątrz psa, Blisko przy ziemi...
Tematy
0

Mężczyźni kochają walkę, a testosteron prowadzi do wojen. Jesteśmy biologicznie i genetycznie zaprogramowani na walkę. Tak nas stworzyła natura - mamy oczy z przodu, więc oceniamy odległość do ofiary, mamy zęby, więc polujemy. Polujemy również na siebie. Niestety...

Tematy
0

Gdy powiem: utrzymuj w czystości zęby i płucz usta co rano, nie będzie to tak chętnie postrzegane niż wtedy, gdy dodam: złóż przy tym dwa palce na krzyż. Skłonność ludzka do mistycyzmu. Należy z niej korzystać.

Tematy
0

Bezzębnym wiele rzeczy łatwiej przechodzi przez usta.

Tematy
0

Biedny, kto gwiazd nie widzi bez uderzenia w zęby.

Tematy

Cytaty o zębach
Opis tematu

Kręgouste mają zęby rogowe.

U ryb chrzęstnoszkieletowych pochodzą od łusek plakoidalnych. Roślinożerne nie posiadają zębów. Drapieżne mają zęby na szczękach i na podniebieniu w postaci ostrych, stożkowych, o piłowatych krawędziach, pochylonych doogonowo tworów.

Niekiedy połączone są z kością więzadłami. Mogą występować w postaci płaskich płytek jeśli ryba żywi się skorupiakami lub mięczakami.