Cytaty
Teksty o zaufaniu (29 cytatów)

5

Jeśli ktoś nie dba zbytnio o prawdę w sprawach drobnych, nie można mu ufać w sprawach istotnych.

Tematy
2

Nie ma słów ani gestów równie wiarygodnych jak psie podanie łapy. Nie ma równie godnych zaufania poglądów, jak te wyrażane przez psa, co pragnie, by zostało zrobione wszystko, co mu rozkażę. Gdy zaś coś się nie uda, smutno ogonem macha, obca mu obłuda.

Tematy
1

Człowiek może postąpić dziesięć razy źle, potem raz dobrze i ludzie z powrotem przyjmują go do swoich serc. Ale jeśli postąpi odwrotnie: dziesięć razy dobrze, a potem raz źle, nikt już więcej mu nie zaufa.

Tematy
1

By dojść do źródła, trzeba płynąć pod prąd.

Tematy
0

Nie można ufać żadnemu człowiekowi. Z kotami jest inaczej. Kiedy cię zaakceptują, to już na zawsze.

Tematy
0

Bądź uczciwy ze względu na samego siebie, na swój wizerunek, zaufanie, jakim inni będą mogli cię obdarzyć, spokój sumienia i szacunek, jaki zyskasz do samego siebie.

Kot jest zawsze szczery, strona 198
Tematy
0

Pierwsze wrażenie nigdy nie kłamie. [...] spróbuj usłyszeć swoje najbardziej pierwotne instynkty, słuchaj siebie, zaufaj sobie – nigdy tego nie pożałujesz.

Kot jest zawsze ostrożny, strona 169
Tematy
0

Zaufanie. Wiara. Otucha. Poleganie na kimś. Pewność. Ochrona. Bezpieczeństwo. Słowa. — Może coś one i znaczą w innym wszechświecie.

Tematy
0

Proszę narysować kwadrat na podłodze [...] i stanąć po jego środku, w ramach zakreślonej przestrzeni wierzę panu, ale poza nią nie mam pana większego zaufania niż do siebie samego.

Tematy
0

W młodości człowiek sądzi, że seks jest kulminacją zaufania. Później odkrywa, że to ledwie początek.

Tematy
0

Co ja ci zawsze powtarzałem? Żebyś nigdy nie ufała niczemu i nikomu, jeśli nie wiesz, gdzie jest jego mózg.

Tematy
0

„Mieć” zaufanie. Nigdy się nie „ma” zaufania. Zaufanie to nie jest coś, co się posiada. To coś, czym się obdarza. „Darzy się” zaufaniem.

Przejdź do strony
Więcej treści znajdziesz na pozostałych stronach

Cytaty o zaufaniu
Opis tematu

Piotr Sztompka Zaufanie: fundament społeczeństwa, Kraków: Znak, 2007, ISBN 978-83-240-0850-6.

Wiesław M. Grudzewski, Irena K. Hejduk, Anna Sankowska, Monika Wańtuchowicz Trust Management in Virtual Work Environments: A Human Factors Perspective, CRC Press Taylor & Francis Group, 2008, ISBN 978-1-4200-6890-0. Wiesław M. Grudzewski, Irena K. Hejduk, Anna Sankowska, Monika Wańtuchowicz Zarządzanie zaufaniem w organizacjach wirtualnych, Warszawa: "Difin", 2007, ISBN 978-83-7251-686-2. Wiesław M. Grudzewski, Irena K. Hejduk, Anna Sankowska, Monika Wańtuchowicz Zarządzanie zaufaniem w przedsiębiorstwie.

Koncepcja, narzędzia, zastosowania, Kraków: Wolters Kluwer Polska - OFICYNA, 2009, ISBN 978-83-7526-660-3. zarządzanie przez zaufanie.