Cytaty
Teksty o zabijaniu (18 cytatów)

1

[...] zabijając umysł, zabijamy wolę zabicia umysłu.

Trzynaście, strona 156
Tematy
0

Zwierzyć się ludziom, znaczy coś w sobie zabić.

Tematy
0

Jak by powiedział Karol Marks, uczyniliśmy sobie wrogów ze wszystkich roślin i zwierząt, żeby usprawiedliwić fakt, że je zabijamy.

Tematy
0

[...] nie zabiłem człowieka, zabiłem zasadę! Tak, zasadę zabiłem, ale czy przekroczyłem? Nie, pozostałem po tamtej stronie. Potrafiłem tylko zabić! Właściwie, jak się okazuje, nie potrafiłem nawet i tego.

0

Zabłąkałem się w literaturę, bo nie potrafiłem zabijać ani zabić siebie. Ta niezdolność, to tchórzostwo zrobiły ze mnie skrybę.

Tematy
0

W naszej jaźni gnieżdżą się ponure, mordercze siły, złowrogie popędy do zabijania, niszczenia, nienawiści i gwałtu. Jedynie sztuka, jak czarodziejska fujarka, potrafi nas od nich uwolnić.

Tematy
0

U człowieka agresja, zabijanie, okrucieństwo mają główną przyczynę w chęci obrony lub poszerzenia granic „mojego”.

Tematy
0

Zbrodnia to niesłychana, pani zabija pana.

Tematy
0

Zabicie kogoś na wojnie nie różni się niczym od popełnienia zwykłego morderstwa.

Tematy
0

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Tematy
0

Nie jestem wcale zwolennikiem kar, lecz jedynie środków, które służą ochronie społeczeństwa. W zasadzie nie jestem przeciwny zabijaniu jednostek, które okazały się bezwartościowe lub niebezpieczne w tym sensie. Jeśli oponuję przeciwko temu, to tylko dlatego, że nie dowierzam ludziom, tzn. sądom. Życie cenie od strony jakościowej, a nie ilościowej.

Tematy
0

Moim zdaniem zabicie kogoś na wojnie nie różni się niczym od popełnienia zwykłego morderstwa.

Tematy
0

Gdy kupuje się kawałek ziemi, aby uprawiać kapustę i jabłka, trzeba go najpierw osuszyć; w ten sposób zabijamy istoty żyjące w wodzie. Później będziemy musieli zabić wszystkie gąsienice itp., gdyż inaczej zjedzą one nasze uprawy. Gdybyśmy chcieli, kierować się racjami moralnymi, uniknąć całego tego zabijania, musielibyśmy ostatecznie zabić samych siebie, aby tylko pozostawić przy życiu te wszystkie stworzenia, które nie maja najmniejszego pojęcia o zasadach moralnych.

Tematy

Przejdź do strony
Więcej treści znajdziesz na pozostałych stronach

Cytaty o zabijaniu
Opis tematu

Brak dodatkowych informacji o wybranym temacie.