Cytaty
Teksty o wyzwalaniu (6 cytatów)

2

[...] kiedy przekroczyło się pewne granice, nie można się cofnąć, można już tylko iść naprzód. [...] W pewien sposób to wyzwalające. Przestajesz czekać, oglądać się za siebie.

Strona 37
Tematy
0

Sposób odczytywania obrazu to skomplikowana sprawa i to właśnie jest wyzwoleniem dla fotografii.

Tematy
0

Gdy jest się słabym, siłę daje obdarcie ludzi, których boimy się najbardziej, z tej resztki prestiżu jaki skłonni jesteśmy im jeszcze przypisywać. Trzeba nauczyć się uważać ludzi za takich, jacy są, gorszych niż są, to znaczy pod każdym względem. To daje odprężenie, to człowieka wyzwala i broni go tak, jak nikt sobie tego nie może wyobrazić. To daje drugą jaźń. Jest się rozdwojonym.

Tematy
0

Prawdziwym wyzwoleniem jest spojrzenie na sztukę z perspektywy, która nie jest własną.

Tematy
0

Prawdziwą wartość człowieka poznaje się przede wszystkim po tym, w jaki sposób osiągnął wyzwolenie od samego siebie.

Tematy
0

Trzeba ratować człowieka. Trzeba go wyzwolić ze wszelkiego niewolnictwa i umożliwić mu szczęśliwe przeżycia niewielu lat życia.

Tematy

Cytaty o wyzwalaniu
Opis tematu

„Wyzwolenie” – czasopismo.

Wyzwolenie – gazetka konspiracyjna. Wyzwolenie – gazeta hinduska. Polskie Stronnictwo Ludowe „Wyzwolenie” – chłopska lewicowa partia polityczna działająca w II Rzeczypospolitej.

Wyzwolenie Pracy – organizacja robotnicza o założeniach marksistowskich, która powstała w 1883 w Rosji. Zbrojne Wyzwolenie – polska organizacja konspiracyjna pod okupacją niemiecką podczas II wojny światowej.