Cytaty
Teksty o wynalazkach (14 cytatów)

0

Kino jest wynalazkiem dla samotnych ludzi, którzy pragną uciec od swojej smutnej rzeczywistości. Natomiast dla mnie to strata czasu. Nie lubię patrzeć, jak inni za pieniądze udają, że żyją. Siedząc w kinie albo przed telewizorem, mam wrażenie, że ucieka mi moje własne życie, które może być przecież ciekawsze niż to widziane na ekranie.

Tematy
0

Żaden wynalazek nie przyszedł chyba ławiej człowiekowi niż wynalezienie nieba.

Tematy
0

On myśli nad wynalazkami przez cały czas, nawet gdy śni.

słowa żony T. Edisona na jego temat

Tematy
0

Zbudowałem linię telefoniczną między naszymi domami... Przewodem był drut do zawieszania rur od piecyków, izolatorami były buteleczki umocowane za pomocą kołków na dziesięciopensowych gwoździach, wbitych w drzewa. Funkcjonował świetnie.

0

W technice obowiązuje [...] nieubłagane prawo, które mówi, że kiedy najbardziej rewolucyjne wynalazki stają się dostępne dla wszystkich, przestają być dostępne. [...] Pociąg pokonywał kiedyś odległość z A do B w ciągu na przykład dwóch godzin, ale pojawił się oto samochód, któremu wystarczy godzina. Dlatego samochód kosztował bardzo dużo. Gdy tylko stał się dostępny dla mas, drogi zatkały się i pociąg stał się znowu szybszy.

Tematy
0

Wynalazca często traci czas i pieniądze usiłując zastosować swój wynalazek do takich celów, do których w ogóle się nie nadaje. Edison nigdy tego nie robił. Nie ma on żadnych swoich «koników». Każdy problem, jaki przed nim staje, rozpatruje jako odrębne zagadnienie, które trzeba rozwiązać w ściśle określony sposób... Jego wiedza jest tak zbliżona do wszechstronnej, że nie można go sklasyfikować jako elektrotechnika czy chemika - w gruncie rzeczy Pana Edisona nie można sklasyfikować... Im lepiej go poznawałem, tym większy mi się wydawał - i w służbie ludzkości, i jako człowiek.

0

Być może ludzkość tak się przestraszy bomby wodorowej, iż otrzeźwieje i stanie się tolerancyjna. Gdyby to nastąpiło, mielibyśmy powód, by błogosławić jej wynalazców.

Tematy
0

Spółka to pomysłowy wynalazek dla zapewnienia sobie indywidualnych zysków i uniknięcia indywidualnej odpowiedzialności.

Tematy
0

Potrzeba jest matką wynalazków, ale również babką próżniactwa.

Tematy
0

Radio to cudowny wynalazek! Jeden ruch ręki – i nic nie słychać.

0

Żeby coś wynaleźć, wystarczy odrobina wyobraźni i sterta złomu.

Tematy
0

Wynalazek druku jest swego rodzaju mesjaszem wśród wynalazków.

Przejdź do strony
Więcej treści znajdziesz na pozostałych stronach

Cytaty o wynalazkach
Opis tematu

W polskim systemie prawa brak definicji pojęcia „wynalazek”.

Ustawa Prawo własności przemysłowej definiuje jedynie szczególne kryteria, które musi posiadać wynalazek aby mógł zostać objęty ochroną patentową. Zgodnie z ustawą patenty są udzielane – bez względu na dziedzinę techniki – na wynalazki, które są nowe (nie są częścią stanu techniki), posiadają poziom wynalazczy (nie wynikają dla wynalazcy w sposób oczywisty ze stanu techniki) i nadają się do przemysłowego stosowania. Za najwcześniejsze wynalazki ludzkości przyjmuje się proste narzędzia kamienne i kościane, którymi posługiwały się hominidy już ponad 3 mln lat temu.

Pojęciem pokrewnym jest odkrycie naukowe – obserwacja nieznanego dotąd zjawiska występującego naturalnie w przyrodzie. Odkrycia nie podlegają ochronie patentowej – uważa się, że należą one do domeny publicznej i są własnością całej ludzkości.