Cytaty
Teksty o wspomnieniach (29 cytatów)

4

Niektóre wydarzenia odciskają się w nas tak głęboko, że stają się bardziej doniosłe dopiero długi czas później. Takie chwile jątrzą przeszłość, a przez to są zawsze obecne w naszych wciąż bijących sercach. Niektórych wydarzeń się nie wspomina, lecz przeżywa je od nowa.

1

Gdy szukam wspomnień, które trwały ślad pozostawiły we mnie, kiedy podsumowuję godziny, które miały dla mnie znaczenie, odnajduję nieomylnie to, czego żadne bogactwo nie zdołałoby mi zapewnić: nie można kupić przyjaźni człowieka związanego z nami na zawsze doświadczeniami życia.

Tematy
0

[...] złe wspomnienia zacierają się wolniej, niż sądzimy.

Część druga, Rozdział 10. Przystań, strona 117
0

[...] człowiek myśli [...], że wcześniej czy później coś się wydarzy. Poważny błąd. Życie może być doskonale krótkie i puste zarazem. Dni upływają monotonnie, nie zostawiając najmniejszego śladu ani wspomnienia.

Część pierwsza, Rozdział 12, strona 51
Tematy
0

Rzeczywistość jest silniejsza niż wspomnienia.

Adam, 3 kwietnia 2015, strona 22
Tematy
0

[...] dla młodych tragedie, które się nie wydarzyły, to tylko sen.
Wspomnienia: one są rzeczywistością.

Pocałunki w lunaparku, Rozdział 42
Tematy
0

Wspomnienia zawładnęły nim, zmuszając do skonfrontowania tego, kim był jako młodzieniec, z tym, kim się stał.

0

[...] podobnie jak często zapominamy o zdarzeniach, które naprawdę miały miejsce, tak z kolei w naszych wspomnieniach potrafią istnieć fakty całkowicie urojone.

0

[...] kiedy jestem w połowie drogi życia, moje włosy posrebrzyły się tu i ówdzie, i bardziej lubię wspomnienia niż nadzieje [...].

Tematy
0

Psycholodzy bywają często niewiarygodnymi, wprost celowymi głupcami, jednakże mają absolutną rację, podkreślając straszliwą trwałość pewnych wspomnień. Żerują one na umyśle człowieka niczym ohydne pijawki, a właściwe słowa [...] są w stanie momentalnie je ożywić, zmienić w wijącą się gorączkowo masę robactwa.

Tematy
0

Wspomnienie jest formą spotkania.

0

Tchórzem, prawdziwym tchórzem jest tylko ten, kto boi się własnych wspomnień.

Tematy

Przejdź do strony
Więcej treści znajdziesz na pozostałych stronach

Cytaty o wspomnieniach
Opis tematu

Brak dodatkowych informacji o wybranym temacie.