31 cytatów

Cytaty
Teksty o woli (31 cytatów)

1

[...] zabijając umysł, zabijamy wolę zabicia umysłu.

Trzynaście, strona 156
Tematy
1

[...] nie należy nikogo uszczęśliwiać wbrew jego woli.

Tematy
0

[...] największym wrogiem [...] wiedzy jest wola wiedzy, [...] najgorsze, co możemy zrobić, aby ją posiąść, to uczyć się.

Część pierwsza, U samanów, strona 26
Tematy
0

Specyfika ludzkiej natury polega na tym, że umiemy żyć tylko wtedy, gdy patrzymy w przyszłość [...]. To jest naszym zbawieniem w najtrudniejszych momentach życia, choć czasem siłą woli musimy się zmuszać do spoglądania przed siebie.

Część pierwsza: Moje przeżycia w obozie koncentracyjnym, strona 119
Tematy
0

[...] raz utracona wola przeżycia rzadko kiedy powraca.

Część pierwsza: Moje przeżycia w obozie koncentracyjnym, strona 29
Tematy
0

Wszyscy mi mówią, Janek przestań pić i rzuć palenie. Basica straszy, że jak nie przestanę, to odejdzie, lekarz straszy, jak nie przestanę, to szybko zejdę. Wszyscy dookoła nic tylko straszą, a człowiek jak ma silną wolę to i tak zapali i się napije.

Tematy
0

Zmagałem się ze śmiercią. A jest to najmniej pasjonujący pojedynek, jaki można sobie wyobrazić. Odbywa się w nieuchwytnej szarości: nic pod nogami, nic wokoło, nie ma widzów, chrzęstu oręża, chwały, nie ma wielkiej woli zwycięstwa, wielkiego strachu przed porażką, tylko niezdrowa atmosfera letniego sceptycyzmu, z maleńką wiarą we własne prawa i mniejszą jeszcze w prawa przeciwnika.

Część III, strona 92

I have wrestled with death. It is the most unexciting contest you can imagine. It takes place in an impalpable grayness, with nothing underfoot, with nothing around, without spectators, without clamor, without glory, without the great desire of victory, without the great fear of defeat, in a sickly atmosphere of tepid skepticism, without much belief in your own right, and still less in that of your adversary.

Ho lottato con la morte. È la contesa meno eccitante che immaginar si possa. Ha luogo in un grigiore impalpabile dove non s'ha più nulla sotto i piedi, nulla tutt'attorno; senza spettatori, senza clamori, senza glorie; senza un gran desiderio di vincere e senza gran paura della sconfitta, in un'atmosfera malaticcia di scetticismo tepido, senza una gran fede nel proprio diritto, e ancor meno in quello dell'avversario.

Tematy
0

Człowiek nie ustępowałby aniołom i nie podlegałby wcale śmierci, gdyby nie słabość wątłej jego woli.

Tematy
0

Zbieg okoliczności i szczęśliwy traf to słowa, którymi ludzie małej wiary opisują bożą wolę, [...].

II: Trzy lata - Głos Conrada - Cud, strona 52
Tematy
0

Jeśli masz wyraźną wolę, a brak ci tylko mocy, w oczach Boga dokonałeś wszystkiego.

Tematy
0

Oto moja ostatnia wola [...]. Chcę, aby pochowano mnie żywą.

0

[...] nie można pozwalać innym narzucać nam swej woli, bo wtedy nie warto żyć.

0

Dostrzegł ów błysk w jego oczach, błysk wolnej woli. Uważał za jedną z wielkich tajemnic życia, że człowiek robi to, na co ma ochotę, nie bacząc na koszty. Wielcy ludzie sprzymierzali się z aniołami za straszliwą dla siebie cenę. Nikczemnicy folgowali swojej najmniejszej zachciance dla drobnych satysfakcji, godząc się na śmierć w ogniu piekielnym.

Przejdź do strony
Więcej treści znajdziesz na pozostałych stronach

Cytaty o woli
Opis tematu

wolna wola – pojęcie filozoficzne i teologiczne.

wola – osada założona na surowym korzeniu z zastosowaniem dla jej nowych mieszkańców ulgi na zagospodarowanie. części miast. dzielnice Krakowa.

Wola Justowska. Wola Rusiecka.