Cytaty
Teksty o wieczności (27 cytatów)

13

[...] życie każdego człowieka jest niepowtarzalne, innego nie ma, a więc wszystkiego, czego możesz spróbować, kosztuj dziś, bo nie ma nadziei na wieczność.

Tematy
4

Szczęście nie jest przecież stanem wiecznym. Zresztą też i nie okresowym. Szczęście to po prostu taki skurcz serca, którego doznaje się czasami, kiedy człowieka przepełnia taka radość, że wprost trudno ją znieść. Znika równie szybko jak się pojawia. I nie ma go, dopóki nie nadejdzie znowu, by sprawić, że człowiek uzna życie za najwspanialszy dar.

Tematy
2

Miłość jest wieczna, dopóki trwa.

Tematy
1

Niech pociechą dla nas będzie to, iż żaden ból na świecie nie trwa wiecznie. Kończy się cierpienie, pojawia się radość - tak równoważą się nawzajem.

Tematy
0

Jeśli się czegoś boję, to tego, że to wszystko nie może przecież wiecznie trwać.

Tematy
0

Człowiek jest syntezą nieskończoności i skończoności, doczesności i wieczności, wolności i konieczności, jednym słowem, syntezą.

Tematy
0

Teraz na wieczność widzimy świat - świat jedynie - bolesny dodatek.

Tematy
0

a także ludzie pomniejsi pasikoniki i ważki lampy puste ramy grzechotki mają swoją wieczność i są raz na zawsze

0

Bo nie ma się co tak od ziemi murem po śmierci odgradzać. Z ziemi człowiek żyje, to i wieczność swoją powinien ziemi oddać. Jej się też coś od człowieka należy.

Tematy
0

Wybudować grób. To się tylko tak mówi. A kto nie budował, ten nie wie, co taki grób kosztuje. Prawie tyle, co dom. Choć grób, mówią, też dom, tylko że na tamto życie. Bo wieczność nie wieczność, a swój kąt powinien człowiek mieć.

Tematy
0

[...] dla patrzących z boku wieczność trwa tyle co zmrużenie oka, a dla skazanych na swój los zmrużenie oka trwa wieczność.

Tematy
0

Pogodna wiedza jest bramą do wieczności.

Tematy
0

Po co wyrzuty sumienia, kiedy marnujesz czas - skoro wiesz, że w nim wszystko jest marnością? Każda chwila jest stracona dla wieczności.

Część II, Rozdział 27
Tematy

Przejdź do strony
Więcej treści znajdziesz na pozostałych stronach

Cytaty o wieczności
Opis tematu

Czas.

Artykuł na Stanford Encyclopedia of Philosophy.