Cytaty
Teksty o warunkach (14 cytatów)

16

Jeżeli chcemy do drugiego człowieka stosować reguły sprawiedliwości, nie możemy być z nim w przyjaźni, bo trzeba wtedy odwoływać się do ogólnych abstrakcyjnych reguł, jakich przestrzegania od każdego się żąda, podczas gdy przyjaźń nie potrzebuje reguł ani warunków.

Tematy
1

Akceptuję […] okazjonalne innowacje funkcjonalnie uzasadnione, odświeżające codzienne zachowania językowe, służące dysautomatyzacji odbioru poszczególnych tekstów i ich destereotypizacji. Powiem więcej: żywa, potoczna mowa musi być źródłem pulsującym innowacjami! To one bowiem są warunkiem życia języka.

Tematy
1

Szczęście zdobywa się pod warunkiem, że się go nie pragnie zdobyć.

Tematy
0

Może [...] jest pisarzem? Spełniał oba podstawowe warunki: opowiadał historię, którą chciało się poznać do końca [...] i miał w sobie tyle napędu, że nie dało się go powstrzymać.

Tajemnicze okno, tajemniczy ogród, Rozdział 10
Tematy
0

Bogacze bywają hojni [...], ale z reguły uznają hojność tylko na własnych warunkach, a w głębi duszy [...] ciągle się boją, że ktoś ukradnie ich prezenty i zje ich tort urodzinowy.

Det. em., Rozdział 10
Tematy
0

[...] nawet jeśli pewnego dnia zapanowałby u nas [...] hiszpański klimat, to większość drzew powinna sobie z nim poradzić. Jedyny warunek jest taki, że nie może zostać zniszczona wskutek wyrębu struktura społeczna lasu, by mógł on nadal sam sobie regulować mikroklimat.

Wysoce odporne, strona 204
Tematy
0

[...] osobiście wolałam nawet chaotyczne przeciwdziałanie upadkowi niż płynące z wygodnictwa przystosowanie się do istniejących warunków.

Rozdział II: Zapowiedź zmian, Budżet na rok 1979, strona 61
Tematy
0

Jeśli mieliśmy stworzyć warunki, by ludzki talent został wykorzystany do zakładania prywatnych firm, będących źródłem bogactwa narodowego, musieliśmy nieodwołalnie zredukować zatrudnienie w sektorze publicznym.

Rozdział II: Zapowiedź zmian, Budżet na rok 1979, strona 58
Tematy
0

Kariera zawodowa na warunkach stawianych przez mężczyzn pozbawia dzieci matczynej troski. Próba pogodzenia jednego z drugim grozi kompletnym wyczerpaniem.

Rozdział 3, strona 68
Tematy
0

Pierwszy warunek doskonałego społeczeństwa: móc zabić wszystkich, których się nie lubi.

Tematy
0

Owo [...] skomplikowane pytanie o rację bytu psychopaty, owo straszliwe i wstrząsające pytanie, czy w pewnych warunkach historycznych i kulturowych nie jest godniej, szlachetniej i słuszniej zostać psychopatą, niż dostosować się do tych warunków za cenę poświęcenia wszystkich swoich ideałów [...].

Tematy
0

Aby osiągnąć szczęście, trzeba spełnić trzy warunki: być imbecylem, być egoistą i cieszyć się dobrym zdrowiem. Jeśli jednak nie spełnicie pierwszego warunku, wszystko jest stracone.

Être bête, égoïste, et avoir une bonne santé, voilà les trois conditions voulues pour être heureux; mais si la première nous manque, tout est perdu.

Tematy
0

Samotność jest ciężkim i nieodzownym warunkiem istnienia.

Tematy

Przejdź do strony
Więcej treści znajdziesz na pozostałych stronach

Cytaty o warunkach
Opis tematu

Brak dodatkowych informacji o wybranym temacie.