Cytaty
Teksty o trupach (9 cytatów)

1

[...] trup jest bardzo pożyteczny dla fabuły, ponieważ on dosyć dobrze ożywia fabułę.

0

Społeczeństwo ludzkie [...] jest czymś w rodzaju potwora, jego główne produkty uboczne to trupy i gruzy. Niczego się nie uczy, wciąż popełnia te same kretyńskie błędy, przehandlowuje długotrwałą pracę za krótkotrwałe kołacze. Przypomina gigantycznego ślimaka niezmordowanie wgryzającego się we wszystkie inne bioformy na planecie, mordującego życie na Ziemi i wysrywającego je w formie wyprodukowanych i szybko odchodzących w zapomnienie plastikowych śmieci.

Tematy
0

Nekrofilia to jeden z głównych rysów cywilizacji chrześcijańskiej, składnik tak zasadniczy, że nawet religie brzydzące się trupami, takie jak judaizm, uległy w tej kwestii chrystianizacji.

0

Czy trup gorszy człowiek od żywego? Też kiedyś żył, a że teraz nie żyje, to i ci, co teraz żyją, będą kiedyś nie żyli.

Tematy
0

Ekspresja przychodzi na świat po trupie swego twórcy.

Część II, Rozdział 30
0

Rozmawiałem z Camusem tylko raz, chyba w 1950 roku; wielokrotnie mówiłem o nim źle, a teraz czuję się przygnieciony strasznymi a nieuzasadnionymi wyrzutami sumienia. Staję się całkiem bezradny wobec trupa, zwłaszcza tak szacownego. Niewymowny smutek.

Tematy
0

Sława spada na autora w momencie, gdy nie ma on już nic do powiedzenia; konsekruje trupa.

Tematy
0

Myślenie o własnym trupie, o okropnych przemianach, jakim będzie podlegał, ma w sobie coś kojącego: opancerza nas przeciwko zgryzotom i lękom. Strach niszczący tysiąc innych strachów.

Tematy
0

[...] mężczyzna winien zabić nieutulone z żalu chłopię, jak motyl wyfrunąć, pozostawiając trupa poczwarki, która się skończyła.

Rozdział I: Porwanie
Tematy

Cytaty o trupach
Opis tematu

Brak dodatkowych informacji o wybranym temacie.