12 cytatów

Cytaty
Teksty o teatrze (12 cytatów)

1

Teatr jest zagadkową materią, bo nigdy nie wiadomo do końca, jak do niej podejść. Jest fantastyczny, bo nigdy nie jest idealny, zawsze w nim można coś zmienić, coś poprawić. To świetna forma autoterapii, samodoskonalenia się.

Tematy
0

Chciałbym wystawić wspaniałą sztukę teatralną, która jednak zacznie się dopiero wtedy, gdy wszyscy, z wyjątkiem jednej osoby, już wyjdą z teatru, bo tak zdążyli się wynudzić, że zrezygnowali z przedstawienia.

Tematy
0

W teatrze przefiltrowujemy się przez najbardziej tajemne zakątki własnej duszy i właśnie za tym w nim tęsknię.

Tematy
0

Teatr i film się rozeszły. To są zupełnie inne media, tak jak cyrk i filharmonia.

Tematy
0

Życie to teatrzyk, nikt się nie ogląda, każdy patrzy jak zdobyć główną rolę.

Tematy
0

Ludzie teatru są osobliwi. Różnią się od innych tak jak Beduini od Niemców. Od mima do amanta, wszyscy umieszczają się na jednej szalce wagi, a resztę świata stawiają na drugiej.

Rozdział VI, strona 108
Tematy
0

Mój plan polegał na zsynchronizowaniu kamery i fonografu w taki sposób, żeby rejestrować dźwięki w czasie wykonywania zdjęć, a potem odtwarzać jedne i drugie tak, aby zgadzały się ze sobą... Włożyliśmy w to mnóstwo pracy i moje «mówiące obrazy» pokazywano w wielu teatrach w Stanach Zjednoczonych i zagranicą... Pierwsze tak zwane «filmy dźwiękowe» mieliśmy w naszym laboratorium trzydzieści lat temu.

Tematy
0

Teatr - to aktywna refleksja człowieka nad samym sobą.

0

Humor czarny, zielony czy w kropki, podobnie jak literatura, grafika, teatr, film czy cokolwiek innego w tym rodzaju - nic mnie nie obchodzi. Obchodzi mnie wyłącznie świat i życie, ponieważ ja sam jestem światem i życiem.

Tematy
0

Teatr jest w dużej mierze po prostu terapią grupową z udziałem publiczności.

Część druga, Rozdział 8
Tematy
0

W filmie premiera oznacza, że wszystko jest skończone, możesz już tylko usiąść w fotelu i patrzeć. A w teatrze to dopiero początek.

Część pierwsza, Rozdział 1
Tematy
0

Ze wszystkich fizjologicznych substancji nieprawdziwa w teatrze jest tylko krew.

Tematy

Cytaty o teatrze
Opis tematu

Brak dodatkowych informacji o wybranym temacie.