Cytaty
Teksty o talencie

Talent to [...] niepokojąca rzecz – ma to do siebie, że we właściwym czasie dyskretnie, acz stanowczo daje o sobie znać. Niczym pewne uzależniające środki, pojawia się jako przyjaciel, na długo zanim uprzytomnisz sobie, że jest tyranem.

Stephen King Stephen King Narrator Przebudzenie
Strona 100 IV: Dwie gitary - Chrome Roses - Piorun na Skytop
Tematy

Wybaczam większości ludzi brak talentu, może dlatego, że sam otrzymałego go niewiele [...]. Ale nie artystom.

Jo Nesbø Jo Nesbø Clas Greve Łowcy głów
Strona 39 Część I: Pierwsze interview 3. Wernisaż
Tematy

Jeśli mieliśmy stworzyć warunki, by ludzki talent został wykorzystany do zakładania prywatnych firm, będących źródłem bogactwa narodowego, musieliśmy nieodwołalnie zredukować zatrudnienie w sektorze publicznym.

Margaret Thatcher Margaret Thatcher Moje lata na Downing Street
Strona 58 Rozdział II: Zapowiedź zmian Budżet na rok 1979
Tematy

Niewinność i zaufanie to piękne cechy, ale nie sprawdzają się w dzisiejszym świecie. Żeby zacząć karierę, trzeba mieć talent, ale by ją ciągnąć, trzeba determinacji, ambicji i zawziętości.

Tematy

[...] talent nie znaczy to samo co geniusz i [...] nawet jeśli szczęśliwy los się od ciebie odwróci i wszystko runie, talent nie straci swej szlachetniejszej, lepszej natury.

Tematy

Liczne talenty idą w ruinę przez to, że nie umieją się ograniczać.

Tematy

Ci, którzy mają talent, zwykle już nie potrafią mieć nic więcej.

Człowiek utalentowany wymyśla dowcipne powiedzonka, natomiast człowiekowi sławnemu przypisuje się cudze dowcipne powiedzonka - i na tym polega jego wyższość.

Tematy

Gdy przyglądam się sobie i moim metodom rozumowania, dochodzę do wniosku, że fantazja (wyobraźnia) odgrywa w moim życiu większą role niż talent do przyswajania wiedzy obiektywnej.

Tematy

Posiadam szczególny talent do rozmyślania nad ponurą stroną życia, wyciągania z niej najgłębszej goryczy i smakowania jej; zbadawszy ją tak do cna, wiedziałem, jak najskuteczniej znęcać się nad sobą.

Tematy

Przejdź do strony
Więcej treści znajdziesz na pozostałych stronach

Cytaty o talencie
Opis tematu

Billy Talent – kanadyjska grupa muzyczna.

Billy Talent – pierwszy album rockowego zespołu Billy Talent. Billy Talent II – drugi album rockowego zespołu Billy Talent. Billy Talent III – czwarty album rockowego zespołu Billy Talent.

Talent Zero – siódma płyta zespołu The Analogs. America's Got Talent – amerykańska wersja talent show Got Talent (polskiego Mam talent!).