Cytaty
Teksty o talencie (21 cytatów)

1

Talent to [...] niepokojąca rzecz – ma to do siebie, że we właściwym czasie dyskretnie, acz stanowczo daje o sobie znać. Niczym pewne uzależniające środki, pojawia się jako przyjaciel, na długo zanim uprzytomnisz sobie, że jest tyranem.

IV: Dwie gitary - Chrome Roses - Piorun na Skytop, strona 100
Tematy
0

Wybaczam większości ludzi brak talentu, może dlatego, że sam otrzymałego go niewiele [...]. Ale nie artystom.

Część I: Pierwsze interview, 3. Wernisaż, strona 39
Tematy
0

Jeśli mieliśmy stworzyć warunki, by ludzki talent został wykorzystany do zakładania prywatnych firm, będących źródłem bogactwa narodowego, musieliśmy nieodwołalnie zredukować zatrudnienie w sektorze publicznym.

Rozdział II: Zapowiedź zmian, Budżet na rok 1979, strona 58
Tematy
0

Niewinność i zaufanie to piękne cechy, ale nie sprawdzają się w dzisiejszym świecie. Żeby zacząć karierę, trzeba mieć talent, ale by ją ciągnąć, trzeba determinacji, ambicji i zawziętości.

Tematy
0

[...] talent nie znaczy to samo co geniusz i [...] nawet jeśli szczęśliwy los się od ciebie odwróci i wszystko runie, talent nie straci swej szlachetniejszej, lepszej natury.

Rozdział V, strona 97
Tematy
0

Brak talentu nadrabia brakiem charakteru.

Tematy
0

Liczne talenty idą w ruinę przez to, że nie umieją się ograniczać.

Tematy
0

Ci, którzy mają talent, zwykle już nie potrafią mieć nic więcej.

0

Człowiek utalentowany wymyśla dowcipne powiedzonka, natomiast człowiekowi sławnemu przypisuje się cudze dowcipne powiedzonka - i na tym polega jego wyższość.

Tematy
0

Gdy przyglądam się sobie i moim metodom rozumowania, dochodzę do wniosku, że fantazja (wyobraźnia) odgrywa w moim życiu większą role niż talent do przyswajania wiedzy obiektywnej.

Tematy
0

Posiadam szczególny talent do rozmyślania nad ponurą stroną życia, wyciągania z niej najgłębszej goryczy i smakowania jej; zbadawszy ją tak do cna, wiedziałem, jak najskuteczniej znęcać się nad sobą.

Rozdział VI, strona 115
Tematy

Przejdź do strony
Więcej treści znajdziesz na pozostałych stronach

Cytaty o talencie
Opis tematu

Billy Talent – kanadyjska grupa muzyczna.

Billy Talent – pierwszy album rockowego zespołu Billy Talent. Billy Talent II – drugi album rockowego zespołu Billy Talent. Billy Talent III – czwarty album rockowego zespołu Billy Talent.

Talent Zero – siódma płyta zespołu The Analogs. America's Got Talent – amerykańska wersja talent show Got Talent (polskiego Mam talent!).