Cytaty
Teksty o symbolach (9 cytatów)

0

Słoń jest dla człowieka symbolem szczęścia. Człowiek dla słoni mógłby być symbolem nieszczęścia. Płaci, żeby mógł postawić na półce figurkę słonia z prawdziwej kości słoniowej. Oczywiście na szczęście...

Tematy
0

Zdaje się, że zapomniałeś o doktrynie swego Kościoła, czyż nie tak? Krzyż... chleb i wino... konfesjonał... to tylko symbole. Gdy zabraknie wiary, krzyż zmienia się w zwykły kawałek drewna, chleb w upieczoną mąkę, a wino w kwaśny sok z winogron.

Tematy
0

Opowiedzieć komuś, co symbol „oznacza”, to tak jak opowiedzieć, jakie uczucie powinna wzbudzać w nim piosenka...

Tematy
0

Matematyka nie posiada symboli na mętne myśli.

Tematy
0

Głosowanie to instrument i symbol władzy wolnego człowieka, dzięki któremu robi on z siebie głupca, a ze swojego kraju ruinę.

Tematy
0

Człowiek dla symbolu poświęca swe życie, może nawet umrzeć, przekroczywszy symbole mające znaczenie tabu.

Tematy
0

Umiera człowiek, ale pozostaje po nim słowo, specyficzny dla niego gest, klimat uczuciowy, który wokół siebie roztaczał, a więc jego jakby symbole, które zostały swego czasu rzucone w świat otaczający i w tym świecie się zatrzymały, podczas gdy ciało przestało istnieć.

Tematy
0

Wszelka sztuka jest zarazem powierzchnią i symbolem. Kto sięga pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność. Kto odczytuje symbol, czyni to na własną odpowiedzialność.

Tematy
0

Zmysłowość jest symboliką pewnych potrzeb duchowych nie dających się zaspokoić.

Tematy

Cytaty o symbolach
Opis tematu

litery to symbole głosek.

medal to symbol osiągniętego zwycięstwa. symbolami władzy królewskiej w tradycji europejskiej są jabłko, berło, korona, włócznia. cyfry stosowane w formie liczb są symbolami ilości i innych wielkości (np. długości, masy).

Symbol wiary, czyli chrześcijańskie wyznania wiary. ∞ - symbol nieskończoności.