19 cytatów

Cytaty
Teksty o spokoju (19 cytatów)

2

Przygody! To znaczy: nieprzyjemności, zburzony spokój, brak wygód. Przez takie rzeczy można się spóźnić na obiad.

Tematy
1

[...] czasem w głowie pojawia się pewna myśl. I nie daje ci ona spokoju tak długo, aż nie spróbujesz tego, co podsunął ci twój umysł.

Strona 30
Tematy
1

Nigdzie człowiek nie znajdzie przyjemnego, spokojnego miejsca, bo nie ma takiego miejsca na świecie. Możesz się łudzić, że gdzieś taki kąt jest, ale jeżeli tam wreszcie dotrzesz, ktoś wśliznie się korzystając z chwili twojej nieuwagi i wypisze ci na ścianie tuż pod nosem jakieś plugastwo.

Rozdział 25
Tematy
0

Dzień był spokojny, ale trochę smutny, jak na ogół niedziele w Paryżu, zwłaszcza jeżeli nie wierzy się w Boga.

Część trzecia, Rozdział 1, strona 135
Tematy
0

Jeśli jest ci zimno, herbata cię ogrzeje. Jeśli jest ci gorąco, herbata cię ochłodzi. Jeśli jesteś pobudzony, herbata cię uspokoi.

Tematy
0

[...] nie wierz temu, aby życie ludzkie mogło być choć przez tydzień pasmem spokoju i zadowolenia.

Tematy
0

[...] spokój i bezruch to tylko mrzonka, zwodniczy sen. To myśl, że w miejscu, które musieliśmy porzucić, wciąż jeszcze palą się przyjazne światła, które serdecznie nas powitają.

0

Poezja bierze początek ze wzruszenia rozpamiętywanego w spokoju.

Tematy
0

Wy, którzy się boicie, że sztuka przywiedzie młodzież do upadku, śpijcie spokojnie! Nie upadają młodzi tak łatwo jak wy sami.

Tematy
0

Wcale nie jest pewne, czy ograniczenie się w sferze materialnej przyniesie spokój. Trzeba by ograniczyć jeszcze potrzeby duchowe.

Tematy
0

Są dwie rzeczy, Weber, które nigdy nie dają nam spokoju: miłość i rozczarowanie. Nie możemy ich wyłączyć jak wentylatora ani skierować podmuchu w bok.

Część pierwsza, Rozdział 1
Tematy
0

Najlepszymi lekarzami na świecie są: doktor dieta, doktor spokój i doktor dobry humor.

Tematy

Przejdź do strony
Więcej treści znajdziesz na pozostałych stronach

Cytaty o spokoju
Opis tematu

Film realistycznie ukazuje życie prostej klasy społecznej w jej codzienności obarczonej na dodatek balastem ustroju wspomagającego powstawanie chorych zachowań.

Film kręcony w 1976 roku trafił na półkę na cztery lata. Premiera odbyła się 19 września 1980 roku, w niespełna trzy tygodnie po podpisaniu "porozumień sierpniowych". Film uhonorowano Nagrodą Jury na Festiwalu w Gdańsku w 1981 roku.

Historia Antka, prostego młodego mężczyzny, który właśnie opuścił zakład karny i próbuje ułożyć sobie nowe życie w realiach Polski lat 70. XX wieku.