Cytaty
Teksty o śmierci (493 cytaty)

17

[...] miłość jest kombinacją podziwu, szacunku i namiętności. Jeśli żywe jest choć jedno z tych uczuć, to nie ma o co robić szumu. Jeśli dwa, to może nie jest mistrzostwo świata, ale blisko. A jeśli wszystkie trzy, to śmierć jest już niepotrzebna: trafiłaś do nieba za życia.

Tematy
11

Wszyscy pytają, jaki jest sens życia, a nikt nie pyta, jaki jest sens śmierci.

Część pierwsza, 1. Plan, strona 5
Tematy
7

Brak poczucia, że jest komuś potrzebny, oznacza dla mężczyzny powolną śmierć.

Tematy
4

Wśród moich ludzi widziałem także dzieci zagrożone śmiercią [...]. Bo zdarza się, że Bóg, podobny do żniwiarza, ścina kwiaty wmieszane w jęczmień.

Tematy
3

Pamięć jest jak szkło, [...]. Ci, którzy odeszli, wciąż są widoczni, całkiem z bliska. Ale nie możemy się nawzajem dosięgnąć. Śmierć jest niema. Zabrania rozmowy, dopuszcza wyłącznie ciszę.

Tematy
3

Śmierć jednego to chleb dla drugiego.

Rozdział 7, strona 94
Tematy
3

Największym z sekretów wojny, duchem jej tragedii, było prawo jednego człowieka do posyłania innego człowieka na śmierć.

Tematy
3

[...] śmierć naszych bliskich ma czasem głęboki sens. Może to nauczka dla żywych, żeby się nie trzymali życia aż tak kurczowo i za wszelką cenę.

Tematy
3

Śmierć jest przecinkiem w zdaniu twego życia.

Tematy
2

Śmierć w górach nie ma sensu. Nawet jeśli wszedłeś na szczyt i zginąłeś wracając, nie liczy się, nie udało się.

Tematy
2

Życie jest warsztatem hierarchii. Tylko śmierć jest demokratą.

Tematy
2

Starałem się tak żyć, abym w godzinie śmierci mógł się raczej cieszyć, niż lękać.

Tematy
2

Akceptacja śmierci i protest przeciw niej: dwie nieusuwalne strony naszego życia.

Tematy

Przejdź do strony
Więcej treści znajdziesz na pozostałych stronach

Cytaty o śmierci
Opis tematu

Śmierć człowieka jest powszechnie uznawana za smutną i nieprzyjemną okoliczność, przede wszystkim dla ludzi, czego przyczyną jest zazwyczaj zerwanie więzi towarzyskiej i rodzinnej ze zmarłym lub uczucie skierowane do niej.

Wspólnym elementem większości wierzeń ludów świata jest życie pozagrobowe, które w zależności od popełnionych przez człowieka czynów może być dla niego nagrodą lub sądem oraz karą. Poza śmiercią całego organizmu można także wyróżnić śmierć. poszczególnych organów (np. kory mózgu, serca, nerek, wątroby),.

komórek. Opieka nad umierającym pacjentem, zapewnienie równowagi pomiędzy funkcjami leczniczymi i opiekuńczymi stanowi trudne wyzwanie dla lekarzy i rodziny.