9 cytatów

Cytaty
Teksty o ruchu (9 cytatów)

1

Rzeczy istnieją dla [psa] tak długo, jak długo wydzielają zapach, który może wdychać. Podczas gdy możemy stać w jednym miejscu i chłonąć świat wzrokiem, psy muszą się poruszać, aby nim nasiąknąć. Nic dziwnego, że wydają nam się roztargnione: ich teraźniejszość jest w bezustannym ruchu.

Wewnątrz psa, Przelotne i zmienne...
Tematy
0

Z tego, co wiem, kot jest jedynym zwierzęciem, którego wszystkie emocje można odczytać z położenia uszu, szerokości źrenic i ruchu ogona.

Tematy
0

Każdy mój najmniejszy ruch jest prawie że śmiertelny, a ból i cierpienie są mym nieodłącznym kochankiem.

Tematy
0

[...] stary marynarz, taki co opłynął świat, poznaje morze po ruchach statku.

Tematy
0

Życia nie da się wyrazić przez stan, lecz przez ruch: jedyne, niewątpliwe zwycięstwo ziarna, w którym drzemie ukryta siła.

Tematy
0

Na początku (jeżeli w ogóle było coś takiego jak początek) Bóg stworzył prawa ruchu Newtona wraz z niezbędnymi masami i siłami. I na tym koniec; wszystko inne poza tym stanowi wynik zastosowania odpowiedniej metody matematycznej poprzez dedukcje.

Tematy
0

Kiedy dochodzimy do wprawy, nie musimy zastanawiać się więcej nad każdym ruchem, bo staje się on jakby częścią nas. Jednak zanim osiągniemy ten stan, musimy ciągle ćwiczyć i powtarzać.

0

Wszystko, co posiada formę, jest ułudą. Jedynie pewny jest ruch piasku, negujący wszelkie formy.

Tematy
0

Ruch jest przyczyną wszelkiego życia.

Tematy

Cytaty o ruchu
Opis tematu

Motoryczność człowieka.

Ruch – pojęcie ruchu w filozofii. Ruch uliczny. Ruch (organizacja) – konspiracyjna organizacja niepodległościowa (1965-1970).

„Ruch” – pismo ukazujące się od 5 lipca 1862, organ Komitetu Centralnego Narodowego. „Ruch” – pismo wydawane we Lwowie.