Cytaty
Teksty o rozczarowaniu (16 cytatów)

10

Życie, którego głównym celem jest spełnienie osobistych pragnień, prędzej czy później przynosi gorzkie rozczarowania.

Tematy
2

Rozczarowania należy spopielić, a nie balsamować.

Tematy
2

Temu, kto zanadto się buntował, dość energii pozostaje w końcu tylko na rozczarowanie.

Tematy
1

Jedyne, czego nie robię, to wskrzeszanie zmarłych, ponieważ ledwo otworzą oczy, tłuką z wściekłością burzyciela ich spokoju, a w końcu jeśli nie popełniają samobójstwa, umierają z rozczarowania.

Tematy
0

Są rozczarowania przynoszące zaszczyt tym, którzy są ich przyczyną.

Nuria Monfort: Zapiski zjaw, 1933-55, Rozdział 6
Tematy
0

Starość może stać się znośna dzięki przyjemności, z jaką obserwujemy odchodzenie po kolei tych, którzy zapewne w nas wierzyli, a których nie będziemy już mogli rozczarować.

Tematy
0

Historia człowieka i Boga to dzieje wzajemnego rozczarowania.

Tematy
0

Można by mi zarzucać pewne upodobanie do rozczarowań; ponieważ jednak wszyscy kochają sukces, trzeba - bodaj w trosce o symetrię - by był ktoś, kogo pociąga porażka.

Tematy
0

Są dwie rzeczy, Weber, które nigdy nie dają nam spokoju: miłość i rozczarowanie. Nie możemy ich wyłączyć jak wentylatora ani skierować podmuchu w bok.

Część pierwsza, Rozdział 1
Tematy
0

Wszystko robił szybko i dobrze, a to zawsze wielkie nieszczęście; taki ktoś jest wiecznie rozczarowany, że nikt nie może za nim nadążyć.

Część pierwsza, Rozdział 1
Tematy
0

Tak to już jest, że kobiety złoszczą się, denerwują lub są rozczarowane mężczyznami z tego czy innego powodu. To nieuchronne. Im bardziej cię przedtem kochały, tym większy zawód sprawiasz im na końcu. Dajesz za mało albo za dużo. Zły kolor, zły czas, zły gest. Powiedz komplement, a zbędą cię wzruszeniem ramion lub zimną uwagą typu: „Spostrzegawczy jesteś”.

Tematy
0

Miej odwagę popełniać błędy. Rozczarowania, porażki, zwątpienie to narzędzia, którymi posługuje się Bóg, by wskazać nam właściwą drogę.

Tematy

Przejdź do strony
Więcej treści znajdziesz na pozostałych stronach

Cytaty o rozczarowaniu
Opis tematu

Brak dodatkowych informacji o wybranym temacie.