Cytaty
Teksty o rozczarowaniu

Życie, którego głównym celem jest spełnienie osobistych pragnień, prędzej czy później przynosi gorzkie rozczarowania.

Tematy

Temu, kto zanadto się buntował, dość energii pozostaje w końcu tylko na rozczarowanie.

Tematy

Jedyne, czego nie robię, to wskrzeszanie zmarłych, ponieważ ledwo otworzą oczy, tłuką z wściekłością burzyciela ich spokoju, a w końcu jeśli nie popełniają samobójstwa, umierają z rozczarowania.

Tematy

Rozczarowania należy spopielić, a nie balsamować.

Tematy

Są rozczarowania przynoszące zaszczyt tym, którzy są ich przyczyną.

Carlos Ruiz Zafón Carlos Ruiz Zafón Miquel Moliner Cień wiatru
Nuria Monfort: Zapiski zjaw, 1933-55 Rozdział 6
Tematy

Starość może stać się znośna dzięki przyjemności, z jaką obserwujemy odchodzenie po kolei tych, którzy zapewne w nas wierzyli, a których nie będziemy już mogli rozczarować.

Tematy

Historia człowieka i Boga to dzieje wzajemnego rozczarowania.

Tematy

Można by mi zarzucać pewne upodobanie do rozczarowań; ponieważ jednak wszyscy kochają sukces, trzeba - bodaj w trosce o symetrię - by był ktoś, kogo pociąga porażka.

Tematy

Są dwie rzeczy, Weber, które nigdy nie dają nam spokoju: miłość i rozczarowanie. Nie możemy ich wyłączyć jak wentylatora ani skierować podmuchu w bok.

Tematy

Wszystko robił szybko i dobrze, a to zawsze wielkie nieszczęście; taki ktoś jest wiecznie rozczarowany, że nikt nie może za nim nadążyć.

Tematy

Tak to już jest, że kobiety złoszczą się, denerwują lub są rozczarowane mężczyznami z tego czy innego powodu. To nieuchronne. Im bardziej cię przedtem kochały, tym większy zawód sprawiasz im na końcu. Dajesz za mało albo za dużo. Zły kolor, zły czas, zły gest. Powiedz komplement, a zbędą cię wzruszeniem ramion lub zimną uwagą typu: „Spostrzegawczy jesteś”.

Tematy

Miej odwagę popełniać błędy. Rozczarowania, porażki, zwątpienie to narzędzia, którymi posługuje się Bóg, by wskazać nam właściwą drogę.

Tematy

Przejdź do strony
Więcej treści znajdziesz na pozostałych stronach

Cytaty o rozczarowaniu
Opis tematu

Brak dodatkowych informacji o wybranym temacie.