Cytaty
Teksty o rolach (7 cytatów)

5

Pod co najmniej jednym względem nasze życie naprawdę jest jak film. Główną obsadę tworzą rodzina i przyjaciele. Role drugoplanowe grają sąsiedzi, współpracownicy, [...]. Są też aktorzy epizodyczni [...]. Do tego dochodzą tysiące statystów – ludzie, którzy przemykają przez świat każdego z nas jak woda przez sito, raz zobaczeni i zapomniani.

I: Piąta osoba dramatu – Góra Czaszki – Jezioro Spokoju, strona 9
Tematy
0

Charyzma rozwija się stopniowo, kiedy jesteś uczciwy wobec siebie i wobec innych, kiedy akceptujesz się takim, jaki jesteś, zamiast odgrywać rolę, która nie ma nic wspólnego z twoją prawdziwą osobowością.

Kot jest charyzmatyczny, strona 22
Tematy
0

W naszych męskich zabawach możliwe są tylko dwie role: morderca albo zabity.

Tematy
0

[...] taka jest rola rodziców – pokazać jak najwięcej możliwości i pozostawić wybór.

Tematy
0

Aktor jest ostatnią osobą, która powinna coś przekazywać poza rolą i poza tekstem. Od idei jest reżyser.

Tematy
0

Językowym [...] znakiem wyjątkowej roli literatury w dziejach naszego narodu jest stała jej obecność w różnego typu tekstach w postaci tzw. skrzydlatych słów, czyli często przytaczanych cytatów ze znanych utworów, wchodzących do frazeologii języka potocznego i odgrywających w nim rolę aluzyjnych powiedzeń stosowanych w odpowiednich sytuacjach, nierzadko bez wyraźnej świadomości ich pochodzenia.

Tematy
0

Człowiek na starość przypomina emerytowanego aktora, który siedzi na widowni i smętnie spogląda jak jego ulubione role gra kto inny.

Tematy

Cytaty o rolach
Opis tematu

Brak dodatkowych informacji o wybranym temacie.