Cytaty
Teksty o rodzinie (17 cytatów)

9

Na nic zdadzą się największe gospodarki świata i broń największego rażenia, bo jeśli zabraknie silnej rodziny i solidnego systemu wartości, będziemy słabi i nie przetrwamy.

We can have the largest economies and the most lethal weapons anywhere on Earth, but if we do not have strong families and strong values, then we will be weak and we will not survive.

Tematy
8

Jest dla mnie zaiste zagadka, dlaczego ludzie traktują swą pracę tak piekielnie poważnie. Dla kogo? Dla siebie? Przecież wkrótce nas tu nie będzie. Dla rodziny? Dla potomności? Nie. Zatem zagadka pozostaje zagadką.

Tematy
5

Pod co najmniej jednym względem nasze życie naprawdę jest jak film. Główną obsadę tworzą rodzina i przyjaciele. Role drugoplanowe grają sąsiedzi, współpracownicy, [...]. Są też aktorzy epizodyczni [...]. Do tego dochodzą tysiące statystów – ludzie, którzy przemykają przez świat każdego z nas jak woda przez sito, raz zobaczeni i zapomniani.

I: Piąta osoba dramatu – Góra Czaszki – Jezioro Spokoju, strona 9
Tematy
3

Satysfakcjonujące kontakty społeczne, przyjaźń i więzi rodzinne są ważniejsze dla zdrowia, ważniejsze od ciśnienia krwi i poziomu cholesterolu.

Rozdział 55

ызды взфд сбджя ыбщзф вьлджф ьбсюлщ фьлдть зщвыфол втоллдь фывльд ьлдфьы лдвф ьлщзшо цйзщл лфвждл улдывг

Tematy
2

Małżeństwo i rodzina są tylko i wyłącznie tym, co sami z nich czynimy.

Miasto cieni, 1954, Rozdział 22
Tematy
1

Księża nie są jak psychiatrzy, można nimi dzielić się w rodzinie.

I. Mathieu, Rozdział 4
Tematy
1

[...] kochać można tylko całkowicie i każdy chce człowieka w całości dla siebie, rodzina, małżonek, ukochany, wszyscy.

Tematy
1

Szczęśliwe rodziny są jednakowe. Każda nieszczęśliwa rodzina jest nieszczęśliwa na swój własny sposób.

Tematy
1

Najwyższy czas, by dzieci uświadomiły rodzicom tajemnice życia płciowego.

Tematy
0

[...] w życiu najważniejsze nie są sukcesy zawodowe, ale sfera osobista: bliscy ludzie, rodzina, przyjaciele. Myślę, że moje życie jest spełnione, jest w nim jakaś harmonia. Gdyby się bazowało tylko na tym, czy się odnosi większy czy mniejszy sukces, można by zajść w jakąś ślepą uliczkę. A w ślepej uliczce nie śpiewają.

Tematy
0

Najważniejsze w życiu człowieka to rodzina, potem praca, bo ona oznacza chleb, następnie nauka, bo ona nam gwarantuje pracę, dopiero na czwartym miejscu są góry, bo to zabawa, hobby.

Tematy
0

W życiu rodzinnym mężczyźni bywają lekkomyślni, powodują się rozumem, a nie sercem, wielu rzeczy nie pojmują, ale kobieta pojmuje wszystko. Wszystko zależy od niej. Dano jej wiele, przeto wiele się od niej żąda.

Tematy
0

Nie wolno lekceważyć predyspozycji ucznia do określonego zawodu, zwłaszcza że wykształcają się one zazwyczaj już w bardzo wczesnym wieku - pod wpływem uzdolnień własnych, przykładu członków rodziny i innych okoliczności.

Tematy

Przejdź do strony
Więcej treści znajdziesz na pozostałych stronach

Cytaty o rodzinie
Opis tematu

rodzina w świetle prawa rodzinnego.

rodzina (biologia) – jedna z podstawowych kategorii systematycznych stosowanych w systematyce organizmów, niższa niż rząd, a wyższa niż rodzaj. Rodzina (miesięcznik) – starokatolickie pismo wydawane przez Społeczne Towarzystwo Polskich Katolików. Rodzina (religia) – nowy ruch religijny założony przez pastora Davida Berga w latach 60.

XX wieku na zachodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych. rodzina zbiorów (matematyka) – zbiór zbiorów.