Cytaty
Teksty o rodzinie

Na nic zdadzą się największe gospodarki świata i broń największego rażenia, bo jeśli zabraknie silnej rodziny i solidnego systemu wartości, będziemy słabi i nie przetrwamy.

We can have the largest economies and the most lethal weapons anywhere on Earth, but if we do not have strong families and strong values, then we will be weak and we will not survive.

Tematy

Jest dla mnie zaiste zagadka, dlaczego ludzie traktują swą pracę tak piekielnie poważnie. Dla kogo? Dla siebie? Przecież wkrótce nas tu nie będzie. Dla rodziny? Dla potomności? Nie. Zatem zagadka pozostaje zagadką.

Tematy

Pod co najmniej jednym względem nasze życie naprawdę jest jak film. Główną obsadę tworzą rodzina i przyjaciele. Role drugoplanowe grają sąsiedzi, współpracownicy, [...]. Są też aktorzy epizodyczni [...]. Do tego dochodzą tysiące statystów – ludzie, którzy przemykają przez świat każdego z nas jak woda przez sito, raz zobaczeni i zapomniani.

Stephen King Stephen King Narrator Przebudzenie
Strona 9 I: Piąta osoba dramatu – Góra Czaszki – Jezioro Spokoju
Tematy

Satysfakcjonujące kontakty społeczne, przyjaźń i więzi rodzinne są ważniejsze dla zdrowia, ważniejsze od ciśnienia krwi i poziomu cholesterolu.

ызды взфд сбджя ыбщзф вьлджф ьбсюлщ фьлдть зщвыфол втоллдь фывльд ьлдфьы лдвф ьлщзшо цйзщл лфвждл улдывг

Tematy

Małżeństwo i rodzina są tylko i wyłącznie tym, co sami z nich czynimy.

Tematy

Księża nie są jak psychiatrzy, można nimi dzielić się w rodzinie.

Tematy

[...] kochać można tylko całkowicie i każdy chce człowieka w całości dla siebie, rodzina, małżonek, ukochany, wszyscy.

Tematy

Szczęśliwe rodziny są jednakowe. Każda nieszczęśliwa rodzina jest nieszczęśliwa na swój własny sposób.

Tematy

Najwyższy czas, by dzieci uświadomiły rodzicom tajemnice życia płciowego.

Tematy

Najważniejsze w życiu człowieka to rodzina, potem praca, bo ona oznacza chleb, następnie nauka, bo ona nam gwarantuje pracę, dopiero na czwartym miejscu są góry, bo to zabawa, hobby.

Tematy

W życiu rodzinnym mężczyźni bywają lekkomyślni, powodują się rozumem, a nie sercem, wielu rzeczy nie pojmują, ale kobieta pojmuje wszystko. Wszystko zależy od niej. Dano jej wiele, przeto wiele się od niej żąda.

Tematy

Nie wolno lekceważyć predyspozycji ucznia do określonego zawodu, zwłaszcza że wykształcają się one zazwyczaj już w bardzo wczesnym wieku - pod wpływem uzdolnień własnych, przykładu członków rodziny i innych okoliczności.

Tematy

Jestem prawdziwie samotnym wędrowcem i nigdy całym sercem nie przynależałem do mojego kraju, domu, przyjaciół, a nawet najbliższej rodziny. W związku z tym nigdy nie zatraciłem dystansu i potrzeby izolacji.

Tematy

Przejdź do strony
Więcej treści znajdziesz na pozostałych stronach

Cytaty o rodzinie
Opis tematu

rodzina w świetle prawa rodzinnego.

rodzina (biologia) – jedna z podstawowych kategorii systematycznych stosowanych w systematyce organizmów, niższa niż rząd, a wyższa niż rodzaj. Rodzina (miesięcznik) – starokatolickie pismo wydawane przez Społeczne Towarzystwo Polskich Katolików. Rodzina (religia) – nowy ruch religijny założony przez pastora Davida Berga w latach 60.

XX wieku na zachodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych. rodzina zbiorów (matematyka) – zbiór zbiorów.