18 cytatów

Cytaty
Teksty o ręce

Życie to raj, do którego klucze są w naszych rękach.

Tematy

Człowieczej ręki ciepło, którą mi podano, przez lata noszę z sobą, już się nie wystudzi.

Tematy

„Ręka kobieca potrafi w cichości wiele zdziałać” [...].

Tematy

Oto epitafium dla zmarłego człowieka: Twoje bezwładne ręce milczą w kieszeniach. Jeśli chcesz wiedzieć, nigdy nas nie było. Jeśli chcesz wiedzieć, teraz też nas nie ma. To jest minuta ciszy po nas.

Tematy

O przyszłość trzeba zadbać samemu. Takiego zdania są ci, którzy wsadzają rękę do cudzej kieszeni.

Tematy

Kobiety lubią gest, szaleją za nim, łotrzyce. Możesz być garbaty, stary, kaleka, o wszystkim te dziwki zapomną na widok ręki sypiącej pieniędzmi.

Tematy

Gdyby człowiek nie poświęcił w odpowiednim czasie dwóch nóg, to do dziś nie miałby ani jednej ręki.

Tematy

Można zatracić sprawność oczu, zaniedbując sprawność rąk.

Tematy

Jeśli kto władzę cierpi, nie mów, że jej słucha;

Bóg czasem daje władzę w ręce złego ducha.

Tematy

Gdybym chciał oburącz potrząsnąć tym drzewem, nie potrafiłbym tego uczynić. Ale wiatr, którego nie widzimy, dręczy je i gnie, w którą chce stronę. Najgorzej dręczą nas i gną niewidzialne ręce.

Tematy

Ta ziemia nie przyrzekła mi nieśmiertelności. Cóż mi po życiu duszy, jeśli nie będę miał oczu by widzieć Vicenzę, ani rąk, by dotykać winogron z Vicenzy, ani skóry by czuć dotknięcie nocy w drodze z Monte Berico do Villa Valmarana?

Tematy

Twoje ręce wokół moich bioder. Twoja twarz na mojej piersi. Czuję ciepło twego oddechu, kiedy mówisz do mnie. Twoja rozpalona skóra parzy mnie przez cienki materiał nocnej koszuli. Moje ciało drży. Nie powinno, bo ty nie możesz się dowiedzieć, jak strasznie za tobą tęsknię.

Tematy

Przejdź do strony
Więcej treści znajdziesz na pozostałych stronach

Cytaty o ręce
Opis tematu

nadgarstek (carpus),.

śródręcze (metacarpus),. palce (digiti). W języku potocznym często rękę nazywa się dłonią, zaś terminu ręka używa się do określenia całej kończyny górnej.

Natomiast w ujęciu anatomicznym w ręce wyróżniamy powierzchnię dłoniową ręki (wewnętrzną, czyli dłoń) oraz powierzchnię grzbietową ręki.