Cytaty
Teksty o przyrodzie (23 cytaty)

1

Zacznijmy wszystko od nowa. Przyroda postępuje tak każdego roku.

Tematy
1

[...] państwo to nie dom, tylko raczej drzewo. Drzewa się nie buduje, rośnie samo, zgodnie z prawami przyrody, i to jest dłuższa sprawa. Nie murarz jest tu potrzebny, ale ogrodnik.

Tematy
1

Nie wydaje mi się, żeby człowiek musiał być pesymistą. Chyba że ktoś żyje gdzieś daleko, w jakimś kraju, w którym jest obrzydliwie dobrze, wesoło, ciepło, bogato - to bardzo proszę, wtedy maleńka dawka pesymizmu jest wskazana, dla zachowania równowagi, zdrowia psychicznego oraz harmonii.
Co innego, kiedy żyjemy tu i teraz. Tutaj jest potrzebna potężna dawka optymizmu, z tych samych powodów. To znaczy dla zachowania równowagi w przyrodzie.

Musi być równowaga w przyrodzie, strona 69
Tematy
0

Szachownica to świat, pionki i figury - to zjawiska zachodzące na tym świecie, reguły gry są tym, co nazywamy prawami Przyrody.

Tematy
0

Temu, kto nie zna matematyki, trudno spostrzec głębokie piękno przyrody.

Tematy
0

Ze zdumieniem spostrzegłem, że człowiek różni się od reszty przyrody przede wszystkim tą jakąś śliską galaretą zakłamania, która otacza go i chroni.

Tematy
0

Nie można przyrody zwyciężyć inaczej niż przez to, że się jej słucha.

0

Środowisko przyrody ma swoje zasadnicze rytmy, którym też człowiek podlega. Jest to rytm dnia i nocy – wysiłku życia i odpoczynku, ale też jasności i ciemności, rozumu i ślepych namiętności ekstazy – nurt apoliński i dionizyjski w kulturze.

0

Życie jest wciąż dla nas wielką niewiadomą, którą jednak musimy starać się poznawać, choćby dlatego, by siebie lepiej rozumieć, gdyż sami jesteśmy cząstką przyrody ożywionej.

Tematy
0

„Mądrość” przyrody polega na właściwym rozmieszczeniu sygnałów niebezpieczeństwa na współrzędnych czasu i przestrzeni.

Tematy
0

Wydaje się, że istnieje jakaś naturalna moralność przyrody, której także człowiekowi naruszyć nie wolno.

Tematy
0

Pożądanie mężczyzny nie jest czymś godnym rozpatrywania. Jeżeli jednak lata ono bez obranego kierunku i szuka dopiero celu, jest to zaiste potworność wobec przyrody.

Tematy
0

Nie istnieje żadna logiczna reguła, według której można odkryć podstawowe prawa przyrody. Zdolna jest do tego tylko i wyłącznie intuicja.

Tematy

Przejdź do strony
Więcej treści znajdziesz na pozostałych stronach

Cytaty o przyrodzie
Opis tematu

natura.

przyroda – przedmiot szkolny.