Cytaty
Teksty o podatkach (6 cytatów)

0

W sektorze prywatnym stawki płac muszą być zależne od tego, na co może sobie przedsiębiorstwo pozwolić, od dochodowości i wydajności danego przedsiębiorstwa. W sektorze państwowym kluczem również jest to, na ile można sobie pozwolić, czyli, w tym wypadku, jak duży ciężar wypada nałożyć na podatnika oraz na obywateli płacących lokalne podatki majątkowe.

Rozdział IV: Nie wszystko w porządku, Jack, Kłopoty z przemysłem, strona 109
Tematy
0

To z waszych podatków opłacane są wydatki publiczne. Rząd nie dysponuje własnymi funduszami, są tylko pieniądze podatników.

12 października 1979 roku, w Blackpool, na Konferencji Partii Konserwatywnej

Rozdział II: Zapowiedź zmian, Wydatki publiczne, strona 67
Tematy
0

Podnosi się stopę procentową, ogranicza rozmiar pożyczek bankowych, podwyższa podatki i stosuje inne przestarzałe środki deflacyjne. Tak [...] sektor prywatny ponosi karę za rozrzutność sektora państwowego.

podczas wykładu na uniwersytecie Stockton w 1976 roku, później opublikowanym w formie broszury „Monetaryzm to nie wszystko”

Rozdział II: Zapowiedź zmian, Wydatki publiczne, strona 66
Tematy
0

Niższy podatek dochodowy oraz przejście od opodatkowania zarobków do opodatkowania obrotu towarów są czynnikami stymulującymi rozwój gospodarczy.

Rozdział II: Zapowiedź zmian, Budżet na rok 1979, strona 54
Tematy
0

Poglądy rządu na gospodarkę można podsumować krótko: jeśli to żyje, opodatkuj to. Jeśli nadal ma się dobrze, ureguluj to. Jeśli przestanie funkcjonować, wprowadź subsydia.

Tematy
0

Inflacja jest tą formą podatku, którą można nałożyć bez ustawy.

Inflation is the one form of taxation that can be imposed without legislation.

Tematy

Cytaty o podatkach
Opis tematu

Brak dodatkowych informacji o wybranym temacie.