Cytaty
Teksty o pisarzach (28 cytatów)

1

Gatunek literacki zawsze stoi pomiędzy pisarzem a tym, co ma on do powiedzenia [...].

Tematy
1

Złe pisarstwo to coś więcej niż sprawa gównianej składni czy błędnej obserwacji; złe pisarstwo powstaje zwykle z upartej odmowy opowiedzenia o tym, co ludzie tak naprawdę robią - dopuszczenia do myśli faktu, że, powiedzmy, czasami mordercy przeprowadzają staruszki przez ulicę.

Tematy
0

Może [...] jest pisarzem? Spełniał oba podstawowe warunki: opowiadał historię, którą chciało się poznać do końca [...] i miał w sobie tyle napędu, że nie dało się go powstrzymać.

Tajemnicze okno, tajemniczy ogród, Rozdział 10
Tematy
0

Pomysły biorą się znikąd, [...]. Przychodzą bez toksycznego wpływu intelektu autora.

Część 3 Piotruś i wilk, Rozdział 50
Tematy
0

Dobry pisarz nie prowadzi swoich bohaterów, ale idzie za nimi. Dobry pisarz nie tworzy wydarzeń, ale obserwuje ich przebieg, a potem opisuje, co zobaczył. Dobry pisarz rozumie, że jest sekretarzem, a nie Bogiem.

Część 1 Zakopany skarb, 1979-2014
Tematy
0

Ludzie od razu zakładają, że w dwudziestym wieku każdy biały pisarz na pewno jest alkoholikiem.

Część 1 Zakopany skarb, 1978
Tematy
0

Tłumacz nie powinien być niespełnionym pisarzem i uważać, że sam napisałby lepiej, ładniej i zgrabniej. Ideałem jest tłumacz niewidzialny, który wiernie oddaje nie tylko treść, ale również styl, a czasami nawet manierę autora.

Tematy
0

Pójście w świat jest dla pisarza konieczne nie dlatego, by widział wiele różnych sytuacji, ale by sam się w nich znalazł.

0

Homer na pewno nie wiedział, że dobrze pisze, tak samo i Shakespeare. Nasi dzisiejsi pisarze muszą uczyć się fatalnej sztuki: wiedzieć, że dobrze piszą.

Tematy
0

Pisarz, ten prawdziwy, rozlewa się tak jak dzikie rzeki w Ameryce Południowej: ten prąd niesie ze sobą także wiele gratów i śmieci, dachy domów, zwłoki niedźwiedzia, tratwy z nagimi ludźmi i wgniecione blaszane naczynia.

0

[William Butler Yeats] Powiedział, że wytwory pisarza są jedynie odzwierciedleniem nastrojów i pasji jego serca, którym on nadaje chrześcijańskie imiona i nazwiska i zsyła je, aby chodziły po ziemi.

Tematy
0

[Śmietnik pamięci] jest największym atutem każdego pisarza.

Wielki kierowca
Tematy
0

Większość tego, co pisarze piszą o swoich książkach, to wydumane brednie.

Tematy

Przejdź do strony
Więcej treści znajdziesz na pozostałych stronach

Cytaty o pisarzach
Opis tematu

Brak dodatkowych informacji o wybranym temacie.