Cytaty
Teksty o pieniądzach (51 cytatów)

5

Żyje się za pieniądze, ale nie należy żyć dla pieniędzy.

Tematy
2

Jestem zarazem przeświadczony, że sprawy duchowe są źródłem najczystszej radości, o ile nie zajmujemy się nimi dla pieniędzy.

Tematy
1

Fizyka nie jest religią. Gdyby była, znacznie łatwiej przychodziłoby nam zdobywanie pieniędzy.

Tematy
1

Mężczyźni są prostsi: pieniądze i futbol blokują im powzgórze mózgowe [...]. Natomiast kobiety, jeśli tylko wyłączą komórkę, wyzwalają w sobie moce umysłowe [...].

12. Przygotowania, strona 207
Tematy
1

[...] bo małżeństwo jest aresztem, który trwa nieraz całe życie i kosztuje moc pieniędzy.

Sardynki tańsze
Tematy
1

Właści­wie idzie o dro­biazg i zro­zumienie, że by­le idiota pot­ra­fi żyć, mając pieniądze, a sztuką wspa­niałą i bo­hater­ską jest żywot bez pieniędzy.

Tematy
0

Nędza zwalniała [...] od konieczności przestrzegania obowiązujących norm zachowania, tak jak posiadanie pieniędzy zwalnia od pracy.

Rozdział 1, strona 13
Tematy
0

Najlepsze choroby, z punktu widzenia interesu [...] to te, które mają długotrwały charakter. Idealnie – to znaczy, by wyciągnąć z tego maksymalny zysk – pacjent powinien albo wyzdrowieć, albo umrzeć, tuż zanim skończą mu się pieniądze.

Tematy
0

Gdyby produkty, takie samochody i płatki śniadaniowe, podlegały takim samym tendencjom rozwojowym jak komputery osobiste, to średniej wielkości samochód kosztowałby dwadzieścia siedem dolarów, a pudełko płatków centa.

Tematy
0

Król Francji jest najpotężniejszym monarchą Europy. Nie ma kopalni złota, jak król Hiszpanii, jego sąsiad: ale ma więcej bogactw, bo czerpie je z próżności poddanych, bardziej niewyczerpanej niz wszelkie kopalnie. Zdarzało mu się podejmować lub prowadzić wielkie wojny, mając, za całe środki, sprzedaż zaszczytów i tytułów; i oto, istnym cudem ludzkiej próżności, starczyło tego na opłacanie wojsk, warowanie fortec i uzbrojenie floty.

List XXIV. Rika do Ibbena, w Smyrnie
Tematy
0

Religia to teologiczny odpowiednik klasycznego przekrętu ubezpieczeniowego, polegającego na tym, że rok po roku wnosisz składki, po czym, kiedy chcesz ze swojej sumiennie opłacanej polisy skorzystać, dowiadujesz się, że firma, która brała od ciebie pieniądze, tak naprawdę nie istnieje.

III: Wypadek - Opowieść mojej mamy - Straszne Kazanie - Pożegnanie, strona 78
Tematy
0

To z waszych podatków opłacane są wydatki publiczne. Rząd nie dysponuje własnymi funduszami, są tylko pieniądze podatników.

12 października 1979 roku, w Blackpool, na Konferencji Partii Konserwatywnej

Rozdział II: Zapowiedź zmian, Wydatki publiczne, strona 67
Tematy
0

Pieniądze szczęścia nie dają, jednak mogą sprawić, że będziesz żyła niezmiernie komfortowo w całym twoim nieszczęściu.

Tematy

Przejdź do strony
Więcej treści znajdziesz na pozostałych stronach

Cytaty o pieniądzach
Opis tematu

Brak dodatkowych informacji o wybranym temacie.