Cytaty
Teksty o odpowiedzialności (26 cytatów)

2

Wszędzie szukali ludzie „wolności” oraz „szczęścia” gdzieś poza sobą, wyłącznie ze strachu, że przypomną im o własnej odpowiedzialności, o własnej ich drodze.

Tematy
1

Odczuwam wyłącznie głęboki smutek widząc, jak Bóg karze swoje dzieci za ich niezliczone głupstwa, za które tylko On sam jest ostatecznie odpowiedzialny; uważam, że tylko Jego nieistnienie mogłoby Go usprawiedliwić.

Tematy
0

Rząd, który utworzę, nie ponosi odpowiedzialności za hipotekę, którą dziedziczy. Ma ona jednak wpływ na okoliczności, w których przychodzi nam działać. Przeszłość odkreślamy grubą linią. Odpowiadać będziemy jedynie za to, co uczyniliśmy, by wydobyć Polskę z obecnego stanu załamania.

wystąpienie przed tzw. sejmem kontraktowym, w dniu powołania na premiera PRL, 24 sierpnia 1989 roku

Tematy
0

Niemcy nie są narodem rewolucjonistów, lecz wykonawców rozkazów. Rozkaz zastępuje im sumienie. Jest ulubioną wymówką. Ten, kto wykonuje rozkaz, wolny jest od odpowiedzialności.

Tematy
0

[...] kiedy dwoje dzieci przebywa razem, oboje odpowiedzialni są za to, co każde z nich robi osobno [...].

Tematy
0

Władza jest obowiązkiem; wolność - odpowiedzialnością.

Tematy
0

Odpowiedzialność to moja niewidzialna zmora.

0

Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to, co oswoiłeś.

Tematy
0

Myślę, że prawdziwym „dziedzictwem” po śmierci ukochanej osoby jest większa odpowiedzialność. Czy odchodzący, nie zostawia swoich rzeczy, by mogli je kontynuować ci, którzy byli mu bliscy?

0

Problem odpowiedzialności miałby jakiś sens tylko wówczas, gdyby zapytano nas o zdanie przed naszymi narodzinami i gdybyśmy zgodzili się być tymi, którymi właśnie jesteśmy.

0

[...] kiedy dobrze zna się śmierć, ma się większą odpowiedzialność za życie. Każda, najmniejsza nawet szansa życia staje się bardzo ważna.

Tematy
0

Zapewne, życie jest zawsze straszne. Nie jesteśmy winni, a mimo to jesteśmy odpowiedzialni. Z chwilą kiedy się rodzimy, już jesteśmy winni.

Tematy
0

Kto za wygodny, żeby sam myśleć i sam sobie być sędzią, poddaje się po prostu zakazom takim, jakie istnieją, i łatwo mu żyć. Lecz inni sami czują w sobie przykazania i dla nich zabronione są rzeczy, które każdy człowiek honoru czyni codziennie, natomiast dozwolone są dla nich rzeczy na ogół potępiane. Każdy musi odpowiadać za siebie.

Tematy

Przejdź do strony
Więcej treści znajdziesz na pozostałych stronach

Cytaty o odpowiedzialności
Opis tematu

Brak dodatkowych informacji o wybranym temacie.