Cytaty
Teksty o Niemcach (11 cytatów)

4

Niemcy i Francuzi są stworzeni do komponowania muzyki; Włosi, by ją śpiewać; Polacy, by ją zagrać; Rosjanie, by ją zatańczyć; Anglicy, by jej słuchać; Amerykanie zaś, by za nią zapłacić.

Tematy
0

Gdy ktoś w Indochinach powie: „Dość” (dość, jestem głodny), ludzie śpieszą, jak do gaszenia pożaru, by dać mu coś do zjedzenia. W niejednej prowinicji ubogi Niemiec mógłby wołać: „Jestem głodny”, a odniosłoby to taki sam skutek, jak gdyby mówił: „Dość”.

Tematy
0

Zbrodnia Niemców jest zaiste najbardziej odrażającym czynem, jaki zna historia tak zwanych narodów cywilizowanych. Niemieccy intelektualiści - jako grupa - zachowali się nie lepiej niż motłoch.

Tematy
0

Wskutek swoich parszywych tradycji Niemcy mają tak pokręcone w głowach, że będzie niezwykle trudno uzdrowić sytuację za pomocą racjonalnych, żeby nie powiedzieć humanitarnych, środków. Mam nadzieje, że zanim wojna się zakończy [...] w znacznym stopniu powybijają się nawzajem.

Tematy
0

Przez wieki [...] Niemców zmuszano do ciężkiej pracy i do uczenia się wielu rzeczy, wpajając im jednocześnie ślepe posłuszeństwo, wojskową dyscyplinę i brutalność.

Tematy
0

Popełniłem w moim życiu jeden błąd - podpisałem ów list do prezydenta Roosevelta, dotyczący konieczności zbudowania bomby atomowej. Chyba jednak można mi to wybaczyć, gdyż wszyscy uważaliśmy wówczas za wysoce prawdopodobne, że Niemcy pracują właśnie nad tym problemem i że - jeśli im się powiedzie - użyją bomby atomowej, by podporządkować sobie cały świat.

Tematy
0

Po rzezi zgotowanej przez Niemców moim żydowskim braciom w Europie nie chcę mieć z nimi więcej do czynienia. [...] Nie dotyczy to garstki tych, którzy pozostali nieugięci, na ile to było możliwe.

Tematy
0

Jeśli moja teoria względności się potwierdzi, Niemcy okrzykną mnie Niemcem, a Francuzi będą widzieć we mnie obywatela świata. Natomiast jeśli okaże się błędna, dla Francuzów będę Niemcem, a Niemcy stwierdzą, iż jestem Żydem.

Tematy
0

Hitlerzy przychodzą i odchodzą, a naród niemiecki i państwo niemieckie pozostają.

Tematy
0

Zdumiewające, jak wielu uczonych w Niemczech gromadzi wiadomości po to tylko, by popisywać się ich posiadaniem.

Tematy
0

Charakterystyczne dla Niemca: kilka doświadczeń natychmiast uporządkować w system; Anglik tego nie uczyni. Nic bowiem bardziej nie hamuje postępu nauki - co stwierdził już Bacon i setki innych.

Tematy

Cytaty o Niemcach
Opis tematu

Jan Niemiec-Moroński (1889-?), polski podpułkownik dyplomowany piechoty Wojska Polskiego II RP, kawaler Orderu Virtuti Militari.

Jan Niemiec (ur. 1958), polski katolicki biskup pomocniczy diecezji kamienieckiej. Janusz Niemiec (ur. 1941), polski inżynier, syn Antoniego i Janiny Żubrydów. Marian Niemiec (ur. 1961), polski luterański biskup.

Piotr Niemiec (ur. 1976) – polski matematyk. Piotr Niemiec (ur. 1982) – polski siatkarz.