Cytaty
Teksty o nagrodach (14 cytatów)

2

Zgadzam się na walkę ze wszystkimi niebezpieczeństwami, które na mnie czyhają. Zgadzam się na wiatry, które tygodniami biją w ściany namiotów i doprowadzają do granicy szaleństwa. Zgadzam się na drogi prowadzone na granicy wytrzymałości. Zgadzam się na walkę. Nagroda, którą otrzymuję za te trudy, jest niebotycznie wielka. Jest nią radość życia.

Tematy
1

Możesz osiągnąć największy sukces na świecie, lecz jeśli nie masz kogo kochać, żadna to nagroda. Poczucie spełnienia jakie czerpiesz od drugiego człowieka, zwłaszcza dziecka, zawsze będzie istotniejsze niż to, że ludzie rozpoznają cię na ulicy.

Tematy
1

Ach, zniewagi są najczęstszą nagrodą za dobrze wykonaną pracę!

Tematy
0

To było niesprawiedliwe, ale takie jest życie: karnawał gówna z gównianymi nagrodami.

Pod niebieskim parasolem Debbie, Rozdział 6
Tematy
0

Przyjemność z dobrze wykonanej rzeczy jest większa niż ewentualna nagroda.

8. Nadmorska przygoda, strona 139
Tematy
0

Kobiety ostentacyjnie nieurodziwe mają dla mężczyzny o wiele więcej czułości i mogą objawić o wiele więcej kobiecości niż te, które są ostentacyjnie piękne i które mężczyźnie oddają się jako nagroda.

Tematy
0

Niebo jest nagrodą dla tych, którzy znaleźli je już tutaj.

Tematy
0

W kwestii istnienia Boga zajmuję stanowisko agnostyka. Jestem przekonany, że aby uświadomić sobie zasadnicze znaczenie zasad moralnych w czynieniu naszego życia lepszym i szlachetniejszym, nie musimy odwoływać się do idei osobowego prawodawcy, zwłaszcza takiego, który karze i nagradza.

Tematy
0

Nie potrafię wyobrazić sobie Boga, który nagradza i karze istoty przez siebie samego stworzone, którego zamysły przykrojone są na naszą miarę krótko mówiąc, Boga, który nie jest niczym innym, jak odbiciem ludzkich słabości.

Tematy
0

Moralność człowieka zależy od zdolności współodczuwania z innymi ludźmi, wykształcenia oraz więzi i potrzeb społecznych; żadna religia nie jest do tego potrzebna. Człowiek byłby zaiste żałosną istotą, gdyby kierował się w życiu wyłącznie strachem przed karą i nadzieją na nagrodę po śmierci.

Tematy
0

Najwyższa nagroda pracy - to, czym pozwala nam się stać.

Tematy
0

Czyn jako cnota sam w sobie mieści nagrodę.

Tematy
0

Ludzkie przygody, ludzkie noś; jeden jest Pan smutku i nagrody.

Tematy

Przejdź do strony
Więcej treści znajdziesz na pozostałych stronach

Cytaty o nagrodach
Opis tematu

Brak dodatkowych informacji o wybranym temacie.