Cytaty
Teksty o możliwościach (17 cytatów)

2

Nie lubię roboty jak wszyscy, ale lubię to, co daje robota: możliwość odkrycia samego siebie. Swojej rzeczywistości – dla samego siebie, nie dla innych – czegoś, czego nikt inny nigdy się nie dowie.

Część I, strona 38

I don't like work — no man does — but I like what is in work — the chance to find yourself. Your own reality — for yourself, not for others — what no other man can ever know.

Não gosto de trabalhar - nenhum homem gosta -, mas gosto do que existe no trabalho - a oportunidade de encontrar-se a si própio. Sua própria realidade - para você mesmo, não para outros -, aquilo que nenhuma outra pessoa jamais poderia saber. eles podem apenas ver o resultado final, mas nunca dizer o que realmente significa.

Il lavoro non mi piace – non piace a nessuno – ma mi piace quello che c'è nel lavoro: la possibilità di trovare se stessi. La propria realtà – per se stesso, non per gli altri – ciò che nessun altro potrà mai conoscere.

Tematy
1

Człowiek zdolny jest zmienić świat na lepsze tylko wtedy, gdy jest to możliwe, może natomiast zmieniać siebie na lepsze zawsze, gdy tylko jest to konieczne.

Część druga: Podstawy logoterapii, Krytyka pandeterminizmu, strona 193
Tematy
1

Szkoła to więzienie z możliwością dokształcania.

Tematy
0

Jeden język ustawia cię w korytarzu życia. Dwa języki otwierają każde drzwi po drodze.

Tematy
0

Ile razy masz ochotę kogoś krytykować [...] przypomnij sobie, że nie wszyscy ludzie na tym świecie mieli takie możliwości jak ty.

Rozdział I
Tematy
0

Po cóż nam wyobraźnia jak nie po to, by odgrywać, powtarzać i hołubić w sobie krwawe możliwości? Zemstę można wyegzekwować po stokroć w ciągu jednej bezsennej nocy.

Czternaście, strona 165
Tematy
0

Szkoda, że nie jestem już w wieku, by iść w konkury. Pragnienia zostają, możliwości przemijają.

9. Historia Lavinii Torrady, strona 161
Tematy
0

[...] chciałem tworzyć dla dzieci. Uznałem, że jest to rodzaj twórczości, który daje największe możliwości. Na przykład jeśli chodzi o kolory. Można w pełni korzystać z własnej fantazji i wyobraźni. Wcześniejsza praca była zbyt nudna.

Tematy
0

[...] taka jest rola rodziców – pokazać jak najwięcej możliwości i pozostawić wybór.

Tematy
0

Jedyny sposób, by odkryć granice możliwości, to przekroczyć je i sięgnąć po niemożliwe.

Tematy
0

Jeśli starszawy, uznany naukowiec mówi, że coś jest możliwe, niemal z pewnością ma rację, lecz jeśli mówi, że to jest niemożliwe, najprawdopodobniej się myli.

Tematy
0

Doskonałe szachy [...]. To gra bogów. Daje nieograniczone możliwości.

Tematy
0

„Cmentarze są jedyną szansą ucieczki [...]. Obok, dokoła, tylko umarli. Kto mnie tu znajdzie i zdradzi? Błogosławieni umarli! Oni są jedyną możliwością ocalenia!”.

Tematy

Przejdź do strony
Więcej treści znajdziesz na pozostałych stronach

Cytaty o możliwościach
Opis tematu

Brak dodatkowych informacji o wybranym temacie.