Cytaty
Teksty o miejscu (22 cytaty)

1

Ogród naturalny to wspólne dzieło, w którym spotykają się człowiek, roślina i zwierzę. To miejsce bycia, a nie posiadania.

Tematy
1

Nie myślę nigdy o tym, że powinnam być tam, gdzie mnie nie ma. Jestem tu i teraz, we właściwym miejscu.

Tematy
1

Nigdzie człowiek nie znajdzie przyjemnego, spokojnego miejsca, bo nie ma takiego miejsca na świecie. Możesz się łudzić, że gdzieś taki kąt jest, ale jeżeli tam wreszcie dotrzesz, ktoś wśliznie się korzystając z chwili twojej nieuwagi i wypisze ci na ścianie tuż pod nosem jakieś plugastwo.

Rozdział 25
Tematy
1

Istnieją takie miejsca, które trzeba i można oglądać jedynie w ciemnościach.

Cmentarz Zapomnianych Książek
Tematy
0

Życie jest jak podróż, spakuj tylko to, co najbardziej potrzebne, bo musisz zostawić miejsce na to, co zabierzesz po drodze.

Tematy
0

Prawa fizyki muszą obowiązywać bez wyjątku, bo inaczej nie byłyby prawami, co nie zostawia zbyt wiele miejsca na cuda lub Boga.

Tematy
0

Sekrety to kłopot, może największy kłopot ze wszystkich. Obciążają umysł i zajmują miejsce na świecie.

Tematy
0

Podobno życie jest nieustępliwe. Wystarczy dać mu ledwie cień szansy, a rozwija się i istnieje wszędzie, nawet w miejscach najbardziej niegościnnych i kompletnie nieprawdopodobnych.

Tematy
0

Ludziom wydaje się, że miejsce, w którym mieszkają, dużo o nich mówi, podobnie każdy uważa, że potrafi wiele wywnioskować na temat właściciela z samego wyglądu jego domu. Tymczasem okazało się, że wcale tak nie jest - lustro Jerry'ego nie krzyczało: „Popatrz, to we mnie przeglądał się McFall!” i zupełnie niczym nie różniło się od dziesiątek innych luster, wiszących jak to na drzwiach sypialni; sofa w salonie nie przechwalała się, że należała do alfonsa i niejedno widziała, był to mebel jak wiele innych, w kuchni nie dało się nawet zorientować, jaka była ulubiona potrawa Jerry'ego.

Tematy
0

Każdy ma swoje miejsce i robi to, co może. I nie naszą rzeczą jest pytać, jak on do tego doszedł, dlaczego tam zostaje...

Przejdź do strony
Więcej treści znajdziesz na pozostałych stronach

Cytaty o miejscu
Opis tematu

Brak dodatkowych informacji o wybranym temacie.