Cytaty
Teksty o ludzkości (36 cytatów)

1

Kiedy dzieci zaczną patrzeć na naukowców tak samo jak patrzą na muzyków czy aktorów, ludzkość wskoczy na nowy, wyższy poziom.

Tematy
0

Historia ludzkości jest historią okrucieństwa, gwałtu, destrukcji.

I. Mathieu, Rozdział 5
Tematy
0

Co może powiedzieć ludzkość dziś, ta ludzkość, która chce dowieść postępu kultury, a XX wiek postawić znacznie wyżej od wieków przeszłych. Czy w ogóle my, ludzie XX wieku, możemy spojrzeć w twarze tych, co żyli kiedyś i – śmieszna rzecz – dowodzić naszej wyższości, kiedy za naszych czasów zbrojna masa niszczy nie wrogie sobie wojsko, lecz całe narody, bezbronne społeczeństwa, stosując najnowsze zdobycze techniki. Postęp cywilizacji – tak! lecz postęp kultury? – śmieszne. Zabrnęliśmy, kochani moi, straszliwie. Przerażająca rzecz, nie ma na to słów! Chciałem powiedzieć: zezwierzęcenie… lecz nie! Jesteśmy od zwierząt o całe piekło gorsi!

fragment raportu Witolda Pileckiego z 1945 z pobytu w obozie koncentracyjnym KL Auschwitz-Birkenau

Tematy
0

Niechęć do przyznania, że ludzkość może mieć jakichś rywali pod względem potęgi intelektu, występuje mocniej wśród intelektualistów niż wśród pozostałych ludzi – intelektualiści mają więcej do stracenia.

Tematy
0

Każdy człowiek ma swoją cząstkę w duchu świata, łączącym całą ludzkość.

Tematy
0

Tradycja i postęp - to dwaj wielcy wrogowie ludzkości.

Tematy
0

Nie można prowadzić ludzi w duchu kłamstw i przemilczeń.

Tematy
0

[...] ludzkość zszarzała i zgłupiała w tej cywilizacji, której rozkazy bezmyślnie powtarza: ludzie w zadziwiający sposób zaczęli się do siebie upodabniać, w strojach, w rozrywkach, w stylu życia i także w sprawach duchowych.

Tematy
0

Wierzę w ocalenie ludzkości, w przyszłość cyjanku...

0

Pragnienie wielkości i bezużetyczności jest dla ludzkości najwyższym uzasadnieniem wszelkich działań.

Część I, Rozdział 23
Tematy
0

Że ktoś się zabija, bo jest, to rozumiem; ale zabić się z powodu jakiejś klęski, tzn. cudzej opinii - to przekracza moje rozumienie. A przecież niemal wszystkie samobójstwa stąd się biorą. Gdyby cała ludzkość napluła mi w twarz, oczywiście bym to zauważył, ale nie wyciągnąłbym z tego konsekwencji.

Tematy
0

Jeśli ludzkość nie skończy z tym, co się jeszcze nie rozpoczęło - to to, co się jeszcze nie rozpoczęło - skończy z ludzkością.

Tematy
0

Być może ludzkość tak się przestraszy bomby wodorowej, iż otrzeźwieje i stanie się tolerancyjna. Gdyby to nastąpiło, mielibyśmy powód, by błogosławić jej wynalazców.

Tematy

Przejdź do strony
Więcej treści znajdziesz na pozostałych stronach

Cytaty o ludzkości
Opis tematu

Ludzkość posiada swoje prawa, które są stawiane całej ludzkości przez nią samą, pomimo faktu, że ludzkość korzysta z tych praw za pośrednictwem konkretnych ludzi.

zbrodnia przeciwko ludzkości.