Cytaty
Teksty o ludziach (324 cytaty)

6

- Na pustyni jest się trochę samotnym.

- Równie samotnym jest się wśród ludzi.

Tematy
5

[...] istnieją ludzie, którzy przez całe życie polegają na innych i jakoś udaje im się przetrwać, nawet nieźle im się wiedzie.

Tematy
5

Pod co najmniej jednym względem nasze życie naprawdę jest jak film. Główną obsadę tworzą rodzina i przyjaciele. Role drugoplanowe grają sąsiedzi, współpracownicy, [...]. Są też aktorzy epizodyczni [...]. Do tego dochodzą tysiące statystów – ludzie, którzy przemykają przez świat każdego z nas jak woda przez sito, raz zobaczeni i zapomniani.

Tematy
5

Przeważnie ludzie są jak liść, co leci z wiatrem to tu, to tam, kręci się i wiruje, aż spadnie na ziemię. Inni zaś, nieliczni, są jak gwiazdy, które poruszają się stałym torem, nie dosięgnie ich żaden wiatr, w samych sobie znajdują prawo i drogę.

Tematy
5

Jest dla mnie zaiste zagadka, dlaczego ludzie traktują swą pracę tak piekielnie poważnie. Dla kogo? Dla siebie? Przecież wkrótce nas tu nie będzie. Dla rodziny? Dla potomności? Nie. Zatem zagadka pozostaje zagadką.

Tematy
4

Wiedzy nabywa się czytając książki, lecz wiedzę najpotrzebniejszą - znajomość świata - zdobywa się czytając w żywych ludziach i studiując wszystkie ich wydania.

Tematy
4

Ludzie osiągają dobre samopoczucie dzięki złemu samopoczuciu innych, poprzez pokonywanie ich. Czyż nie jest to obrzydliwe? Ale dla domu wariatów jakże znamienne!

4

Pewne prawdy jakoś nie mijają, powracają do ludzi wciąż.

Tematy
3

Tak naprawdę mogę kochać ludzi tylko wtedy, gdy oczyściłem z nich swoje życie.

Tematy
2

[...] samotni ludzie są bardziej narażeni na niemal wszystkie choroby i dolegliwości. Od smutku, lęku i depresji po choroby somatyczne, takie jak zaburzenia sercowo-naczyniowe.

Tematy
2

[...] jeśli chodzi o wydobywanie z ludzi ich najgorszych cech, to pogrzeby ustępują jedynie weselom.

2

Zwierzęta istnieją dla siebie samych. Nie stworzono ich dla ludzi, tak samo jak czarnych nie stworzono dla białych, a kobiet dla mężczyzn.

The animals of the world exist for their own reasons. They were not made for humans any more than black people were made for whites or women for men.

Tematy
2

Co ludzi najchętniej nazywają głupotą? Mądrość, której nie rozumieją.

Tematy

Przejdź do strony
Więcej treści znajdziesz na pozostałych stronach

Cytaty o ludziach
Opis tematu

Brak dodatkowych informacji o wybranym temacie.