Cytaty
Teksty o ludziach (332 cytaty)

9

Niektórych ludzi winno się zażywać tylko w bardzo małych dawkach.

8

Jest dla mnie zaiste zagadka, dlaczego ludzie traktują swą pracę tak piekielnie poważnie. Dla kogo? Dla siebie? Przecież wkrótce nas tu nie będzie. Dla rodziny? Dla potomności? Nie. Zatem zagadka pozostaje zagadką.

Tematy
6

- Na pustyni jest się trochę samotnym.

- Równie samotnym jest się wśród ludzi.

Tematy
5

[...] istnieją ludzie, którzy przez całe życie polegają na innych i jakoś udaje im się przetrwać, nawet nieźle im się wiedzie.

Szary mercedes, 9-10 kwietnia 2009
Tematy
5

Pod co najmniej jednym względem nasze życie naprawdę jest jak film. Główną obsadę tworzą rodzina i przyjaciele. Role drugoplanowe grają sąsiedzi, współpracownicy, [...]. Są też aktorzy epizodyczni [...]. Do tego dochodzą tysiące statystów – ludzie, którzy przemykają przez świat każdego z nas jak woda przez sito, raz zobaczeni i zapomniani.

I: Piąta osoba dramatu – Góra Czaszki – Jezioro Spokoju, strona 9
Tematy
5

Wiedzy nabywa się czytając książki, lecz wiedzę najpotrzebniejszą - znajomość świata - zdobywa się czytając w żywych ludziach i studiując wszystkie ich wydania.

Tematy
5

Nie ufam tym, którzy są przekonani, że mają wielu przyjaciół. To znak, że nie znają ludzi.

5

Przeważnie ludzie są jak liść, co leci z wiatrem to tu, to tam, kręci się i wiruje, aż spadnie na ziemię. Inni zaś, nieliczni, są jak gwiazdy, które poruszają się stałym torem, nie dosięgnie ich żaden wiatr, w samych sobie znajdują prawo i drogę.

Tematy
4

Ludzie osiągają dobre samopoczucie dzięki złemu samopoczuciu innych, poprzez pokonywanie ich. Czyż nie jest to obrzydliwe? Ale dla domu wariatów jakże znamienne!

4

ludzie, których uprzejmość gorsza jest od bezczelności.

Tematy
4

Pewne prawdy jakoś nie mijają, powracają do ludzi wciąż.

Tematy
3

Ludzie potrafią być dla siebie podli na wiele sposobów, [...], ale ja uważam, że źródłem wszelkiej nikczemności jest stare dobre samolubstwo.

I: Piąta osoba dramatu – Góra Czaszki – Jezioro Spokoju, strona 13
Tematy
3

Tak naprawdę mogę kochać ludzi tylko wtedy, gdy oczyściłem z nich swoje życie.

Tematy

Przejdź do strony
Więcej treści znajdziesz na pozostałych stronach

Cytaty o ludziach
Opis tematu

Brak dodatkowych informacji o wybranym temacie.