20 cytatów

Cytaty
Teksty o lesie (20 cytatów)

2

Jeśli ktoś potrafi napisać lepszą książkę, wygłosić lepsze kazanie, albo sporządzić lepszą pułapkę na myszy niż jego sąsiad, to choćby zbudował swój dom w lesie, świat wydepcze ścieżkę do jego drzwi.

Tematy
1

Wyobraźmy sobie, cóż to byłby za piękny widok, las uciekający przed pożarem.

Tematy
0

[...] raźniej jest kroczyć we dwoje przez las ściętych ideałów.

Eryk, 8 maja 2015, strona 39
Tematy
0

Lasy były nieprzeniknione, niczym maska, jak zatrzaśnięta ciężka brama więzienia: patrzyły z wyrazem sekretnej wiedzy, cierpliwego oczekiwania, nieprzystępnej ciszy.

Część III, strona 76
Tematy
0

Wszędzie tam, gdzie drzewa mogą rozwijać się zgodnie z wymogami i potrzebami swego gatunku, wyjątkowo dobrze spełniają funkcje, które w wielu ustawach dotyczących lasów stawiane są prawnie wyżej od produkcji drewna – a są to ochrona i wypoczynek.

Bioroboty?, strona 245
Tematy
0

Lasy nie są głównie fabrykami drewna i magazynami surowca, a jedynie przy okazji złożoną przestrzenią życiową dla tysięcy gatunków, jak to uważa dzisiaj leśna gospodarka planowa. Wręcz przeciwnie.

Bioroboty?, strona 245
Tematy
0

Wśród partii niemieckich zapanowała [...] zgoda co do tego, że co najmniej pięć procent lasów gospodarczych powinno być pozostawionych samym sobie, by mogły z nich powstać puszcze jutra. Na pozór to niewiele, a w porównaniu z państwami strefy tropikalnej, którym cały czas czynimy wyrzuty z powodu niedostatecznej ochrony lasów deszczowych, wręcz zawstydzające.

Spuszczony ze smyczy, strona 245
Tematy
0

Im bardziej nietknięta jest leśna społeczność, im bardziej zrównoważony mikroklimat wśród drzew, tym trudniej zagnieździć się obcym najeźdźcom.

Nowi obywatele, strona 220
Tematy
0

To, co widzimy, jest zawsze tylko krótkim epizodem w pozornym bezruchu. W lesie iluzja ta jest niemal idealna, ponieważ drzewa należą do najbardziej flegmatycznych organizmów w naszym otoczeniu.

Nowi obywatele, strona 214
Tematy
0

Las stale się zmienia [...]. Z tego powodu nierzadko idą na marne starania człowieka o zachowanie niektórych krajobrazów.

Nowi obywatele, strona 214
Tematy
0

[...] nawet jeśli pewnego dnia zapanowałby u nas [...] hiszpański klimat, to większość drzew powinna sobie z nim poradzić. Jedyny warunek jest taki, że nie może zostać zniszczona wskutek wyrębu struktura społeczna lasu, by mógł on nadal sam sobie regulować mikroklimat.

Wysoce odporne, strona 204
Tematy
0

Gdybyśmy chcieli wykorzystać lasy jako środek w walce ze zmianami klimatycznymi, musimy pozwolić im na starzenie się, [...].

Odkurzacz CO2, strona 105
Tematy
0

[...] razem łatwiej sobie radzić. Drzewo nie jest lasem, samo nie wytworzy lokalnego, zrównoważonego klimatu, jest bez reszty wydane na pastwę wiatru i pogody.

Przyjaźnie, strona 13
Tematy

Przejdź do strony
Więcej treści znajdziesz na pozostałych stronach

Cytaty o lesie
Opis tematu

Brak dodatkowych informacji o wybranym temacie.