11 cytatów

Cytaty
Teksty o krytyce (11 cytatów)

0

Gdy kobiety poddają się samokrytyce, znajdują w sobie wspaniałe wady.

Tematy
0

Ile razy masz ochotę kogoś krytykować [...] przypomnij sobie, że nie wszyscy ludzie na tym świecie mieli takie możliwości jak ty.

Rozdział I
Tematy
0

Bardzo łatwo krytykować to, co ktoś już zrobił i wyrokować co powinien był zrobić.

0

Wszyscy krytykują marionetki!... A lale, pacynki i te inne kukły żyją sobie w spokoju.

Tematy
0

Przypuszczam, że pan nie jest wrogiem złośliwości [...]? Według mnie jest to najskuteczniejsza broń rozsądku przeciwko mocom mroków i brzydoty. Złośliwość to duch krytyki, a krytyka rodzi postęp i uświadomienie.

Rozdział trzeci, Satana
Tematy
0

Trzeba mieć w sobie wiele miłości, aby nasza krytyka skierowana przeciwko innemu człowiekowi wyszła mu na dobre.

Tematy
0

Człowiek jest przekonany, że wszystko może zrozumieć, ale nie jest w stanie znieść najmniejszej krytyki na temat swojej niewiedzy i niedoskonałości.

Tematy
0

Zarówno najwyższa, jak najniższa forma krytyki jest pewnego rodzaju autobiografią.

0

Nie trać czasu na krytykowanie innych, ganienie ich dzieł; pracuj nad swoim, poświęcaj mu wszystkie godziny. Reszta to czcza gadanina albo wymysł. Trzymaj się tego, co w tobie prawdziwe albo nawet „wieczne”.

Tematy
0

Prawdziwa cnota krytyk się nie boi.

Tematy
0

Często krytykuje się swych przyjaciół tylko dla udowodnienia, że ma się tyle przenikliwości, by dostrzec ich wady.

Tematy

Cytaty o krytyce
Opis tematu

Może dotyczyć wielu dziedzin np. nauki (krytyka naukowa), poprawności formalnej (krytyka logiczna), poprawności merytorycznej (krytyka merytoryczna lub krytyka empiryczna) czy też metod (krytyka metodologiczna).

W mowie potocznej wyraz krytyka oznacza zwykle wystąpienie (słowne lub pisemne) przeciwko jakiemuś zjawisku, osobie, faktowi lub sposobowi rozwiązania problemu i jest powiązane z negatywną oceną tych faktów. W skrajnej postaci może też być synonimem tzw. nagonki. "Reguły Rapaporta" - przepis na udany komentarz krytyczny.

Powinieneś wyrazić stanowisko swojego przeciwnika tak jasno, dokładnie i sprawiedliwie, aby powiedział on: "Dziękuję, żałuję, że nie pomyślałem, aby ująć to w ten sposób". Powinieneś wyliczyć wszystkie punkty sporne (zwłaszcza jeśli nie są przedmiotem ogólnej czy powszechnej zgody).