237 cytatów

Cytaty
Teksty o kobiecie

[...] przypomniało mi się, że w Mężczyznach z Marsa i kobietach z Wenus było napisane, że facet musi nauczyć się przepraszać, a kobieta wybaczać.

Tematy

Wszyscy mężowie są nudni [...]. Żadna kobieta mająca, co nieco oleju w głowie nie wychodzi za mąż, żeby ją ktoś zabawiał, tylko żeby ją utrzymywał.

Tematy

[...] ładna buzia u kobiety to miód, który przywabia mężczyzn do ula pełnego żądeł [...].

Tematy

Mężczyźni wolą kobiety ładne niż mądre, ponieważ łatwiej im przychodzi patrzenie niż myślenie.

Tematy

Nic tak nie przywiązuje mężczyzny do kobiety jak to, co jej ofiarował.

Tematy

Między mężczyzną a kobietą przyjaźń nie jest możliwa. Namiętność, wrogość, uwielbienie, miłość - tak, lecz nie przyjaźń.

Tematy

Kobiety bez charakteru podążają za modą, kobiety pretensjonalne doprowadzają ją do przesady, kobiety zaś obdarzone dobrym smakiem wdają się z nią w przyjazne układy.

Tematy

Godzien politowania mężczyzna, o którym wydaje sąd kobieta.

Tematy

Gdy kobiety są w domu, ich uwaga skupia się na meblach, [...] zawsze coś tam przy nich robią. Kiedy podróżuję w towarzystwie kobiety, ja jestem jedynym meblem, jaki ma ona w swoim zasięgu, nie może się zatem powstrzymać od ustawiania mnie przez cały czas i poprawiania czegoś na mnie.

Tematy

Mężczyźni są prostsi: pieniądze i futbol blokują im powzgórze mózgowe [...]. Natomiast kobiety, jeśli tylko wyłączą komórkę, wyzwalają w sobie moce umysłowe [...].

Tematy

Z kobietami jest zawsze problem, czy się je ma, czy nie.

Tematy

Przejdź do strony
Więcej treści znajdziesz na pozostałych stronach

Cytaty o kobiecie
Opis tematu

Kobieta różni się od mężczyzny rodzajem chromosomalnie, gdyż 99,995% zdrowych kobiet ma dwa chromosomy X, co jest jedną z manifestacji dymorfizmu płciowego.

Różnicami w budowie anatomicznej między kobietą a mężczyzną dotyczą narządów rozrodczych oraz sylwetki ciała zwykle są wszystkie lub większość z następujących charakterystyk. Dojrzała kobieta ma w pełni wykształcone gruczoły sutkowe, służące do karmienia. Średnia wzrostu i wagi kobiet jest niższa niż u mężczyzn.

Według niektórych badań wielkość mózgoczaszki kobiet oraz ich współczynnik encefalizacji są relatywnie mniejsze niż u mężczyzn, co mogłoby sugerować, że średni współczynnik inteligencji kobiet jest mniejszy niż średni IQ mężczyzn. Część naukowców uznaje za niezasadne odnoszenie się do różnic we współczynniku encefalizacji, gdyż różnice w średniej masie ciała kobiet i mężczyzn oraz znaczne różnice w średniej zawartości tkanki tłuszczowej (25-31% dla kobiet i 18-25% u mężczyzn) uniemożliwiają jego prawidłowe oszacowanie.