Cytaty
Teksty o karierze

W dzisiejszych czasach samobójstwo stało się jednym ze sposobów kończenia kariery.

Tematy

[...] nie miał ambicji, żeby piąć się po szczeblach kariery. Na stanowisku [...] znalazł się dzięki profesjonalizmowi i zaangażowaniu, a nie marzeniu o tym, by zostać szefem. Dla niego ważniejszy od tego, kto kieruje pracą, był sam fakt, że została ona wykonana.

o Williamie Wistingu
Tematy

Gdy rozpoczynałem zawodową karierę leśnika, tyle wiedziałem o sekretnym życiu drzew, ile rzeźnik o uczuciach zwierząt.

Sekretne życie drzew
Strona 7 Przedmowa
Tematy

Niewinność i zaufanie to piękne cechy, ale nie sprawdzają się w dzisiejszym świecie. Żeby zacząć karierę, trzeba mieć talent, ale by ją ciągnąć, trzeba determinacji, ambicji i zawziętości.

Tematy

Kariera zawodowa na warunkach stawianych przez mężczyzn pozbawia dzieci matczynej troski. Próba pogodzenia jednego z drugim grozi kompletnym wyczerpaniem.

Ian McEwan Ian McEwan Dziecko w czasie
Strona 68 Rozdział 3
Tematy

Nigdy się nie złościł, gdy jej rozkład zajęć kolidował z ich wspólnymi planami. Rozumiał, że kariera jest najważniejsza. Nigdy też - w odróżnieniu od wielu mężczyzn, którzy sądzili, że swa zazdrością dają dowód prawdziwej miłości - nie ulegał temu obraźliwemu dla kobiet uczuciu.

Nic nie robić i zarabiać dużo pieniędzy - oto jak młodzieńcy wyobrażają sobie idealną karierę.

Tematy

Za największe zło kapitalizmu uważam okaleczenie osobowości. Złem tym dotknięty jest cały nasz system edukacyjny. Uczniom nazbyt silnie wpaja się idee współzawodnictwa, kazać im uznawać żądzę odnoszenia sukcesów za podstawę przyszłej kariery.

Tematy

Kariera jest koniem, który bez jeźdźca zjawia się przed bramą wieczności.

Tematy

Cytaty o karierze
Opis tematu

Aby zaplanować karierę trzeba wybrać sobie określony cel, lub cele które chciałoby się osiągnąć w swym życiu zawodowym.

Korzyści przynoszone przez indywidualne planowanie kariery. osoba planująca ma poczucie bycia kreatorem własnego losu;. wybiera świadomie własną drogę zawodową;.

znajduje swoje mocne strony i analizuje własne możliwości;. konkretyzuje, uściśla własne cele, które stają się po tym bardziej osiągalne;.