Cytaty
Teksty o ideałach (27 cytatów)

18

Co robić? Uświadomić sobie, że jutra może już nie będzie. Nauczyć się żyć chwilą, która jest. To znaczy przyjąć, że wszystko to, co było, to było, ale już tego nie ma, a to co będzie, tak naprawdę nie musi się zdarzyć. A więc bawić się tak, jakby to był ostatni dzień naszego życia. Taka postawa dotyczy zresztą nie tylko zabawy. To ideał życia w ogóle.

odpowiedź na pytanie, co robić, żeby się dobrze bawić

Tematy
1

Teatr jest zagadkową materią, bo nigdy nie wiadomo do końca, jak do niej podejść. Jest fantastyczny, bo nigdy nie jest idealny, zawsze w nim można coś zmienić, coś poprawić. To świetna forma autoterapii, samodoskonalenia się.

Tematy
1

Ideały wyrządzają dużo zła. Cały czas poświęcasz na koncentrowaniu się na tym, co być powinno, a nie na tym, jak jest.

1

[...] tacy są mężczyźni, wiecznie w pogoni za niedoścignionym ideałem i większym biustem.

Tematy
1

Kobieta, której zmysłowość nigdy się nie wyczerpuje, i mężczyzna, który ma stale nowe myśli - dwa ideały ludzkości, które wydają się jej chorobliwe.

Tematy
0

Koty, kobiety i wielcy zbrodniarze mają tę jedną wspólną cechę, ucieleśniają nieosiągalny ideał i zdolność do kochania siebie samego, co czyni ich w naszych oczach tak atrakcyjnymi.

Tematy
0

[...] raźniej jest kroczyć we dwoje przez las ściętych ideałów.

Eryk, 8 maja 2015, strona 39
Tematy
0

Genialni ludzie nigdy nie wcielają w czyn swoich ideałów.

Tematy
0

[...] miłość nie potrzebuje idealnych obiektów. Miłość jest jak... ależ nie, nie ma porównania na miłość. Ona nie ma swojej przyczyny, nie ma na nią wytłumaczenia. Miłość, wygląda na to, przeznaczona jest sama dla siebie.

Tematy
0

Całe życie szukałem idealnej kobiety. Kiedy już ją znalazłem okazało się, że ona szuka idealnego mężczyzny.

0

Mój ideał pisania: na zawsze zamknąć usta poecie, którego w sobie ukrywamy; unicestwić ostatnie w nas ślady liryzmu - iść pod prąd wszystkiemu, czym jesteśmy; sprzeniewierzać się własnym natchnieniom, deptać własne porywy, a nawet grymasy.

Tematy
0

Czy ideały są osiągalne? Czy my, ludzie, żyjemy po to, by zlikwidować śmierć? Nie, żyjemy po to, by się jej bać, a potem znów kochać, i właśnie dzięki niej, czasem na przeciąg jednej tylko godziny, płonie tak pięknie ta odrobina życia.

Tematy

Przejdź do strony
Więcej treści znajdziesz na pozostałych stronach

Cytaty o ideałach
Opis tematu

ideał w teorii pierścieni.

ideał w teorii półgrup. ideał w teorii mnogości i teorii porządków częściowych. Ideal.