12 cytatów

Cytaty
Teksty o grze (12 cytatów)

0

Wiesz, że po niemiecku szachy - Schach - to prawie to samo co walka? [...] A to nie jest żadna walka, tylko uwodzenie. Królowa stara się uwieść króla, wywabić go z jego miejsca, osłabić. To jest cudowna gra, kiedy gra się w ten sposób i nikt w niej tak naprawdę nie wygrywa ani nie przegrywa. Cały sekret zawiera się w słowach „szach-mat”. To matnia, sieć, intryga, a nie śmierć czy niewola. Kiedy tak patrzeć na szachy, są zabawne i łatwe.

Tematy
0

Szachownica to świat, pionki i figury - to zjawiska zachodzące na tym świecie, reguły gry są tym, co nazywamy prawami Przyrody.

Tematy
0

Doskonałe szachy [...]. To gra bogów. Daje nieograniczone możliwości.

Tematy
0

Każdy jest więźniem własnej gry i wszyscy, póki żyjemy, jedynie podbijamy stawkę.

Tematy
0

Czasem wszystko gra - póki nie trzeba zaczynać koncertu.

0

Życie ludzkie jest jak gra w kości. Jeśli nam się nie dostała do rąk ta kość, którą chcemy, trzeba się starać jak najlepiej wyzyskać tę, która nam była przez los sądzona.

Tematy
0

Dyplomacja jest grą w szachy, w której narody dostają mata.

Tematy
0

Nie gram w żadne gry. [...] Nie mam na to czasu. Kiedy zaś zakończę moją pracę, nie mam ochoty na nic, co wymagałoby użycia umysłu.

Tematy
0

Dla człowieka uginającego się pod ciężarem lat śmierć jest wybawieniem. Szczególnie teraz, gdy sam się zestarzałem, zacząłem traktować śmierć jako zaległy dług, który wreszcie przyjdzie spłacić. Jednak instynktownie staramy się za wszelka cenę opóźnić ów moment ostatecznego rozliczenia. Jest to gra, w która wciąga nas Przyroda.

Tematy
0

Są tacy, którzy umieją tasować karty, ale nie umieją grać.

Tematy
0

Człowiek na starość przypomina emerytowanego aktora, który siedzi na widowni i smętnie spogląda jak jego ulubione role gra kto inny.

Tematy

Cytaty o grze
Opis tematu

Termin gra jest też używany w wielu (niepowiązanych z sobą) dziedzinach nauki, a jego znaczenie zależy od rozważanej dyscypliny.

Gry mogą mieć charakter zarówno fizyczny (gra w piłkę nożną) jak też umysłowy (szachy) bądź hazardowy (ruletka). Wiele gier ma charakter pośredni między tymi kategoriami. Większość gier, choć nie wszystkie, ma charakter konkurencyjny i celem gracza bądź grupy graczy jest pokonanie pozostałych uczestników.

Występują również gry komputerowe, które w dzisiejszych czasach zdominowały to pojęcie. Wszystkich gier jest bardzo wiele, ale można je pogrupować w kilka dużych kategorii.