15 cytatów

Cytaty
Teksty o górze (15 cytatów)

3

Jeżeli jest się na dole, każda droga prowadzi w górę.

Tematy
3

Gdy podróżnik zostawia w tyle za sobą góry, po raz pierwszy widzi je w ich rzeczywistym kształcie - tak też jest z przyjaciółmi.

Rozdział IV, strona 84
Tematy
2

Śmierć w górach nie ma sensu. Nawet jeśli wszedłeś na szczyt i zginąłeś wracając, nie liczy się, nie udało się.

Tematy
0

Kiedy na początku wspinaczki człowiek stoi przed szczytem i patrzy na potężną górę, czuje się przytłoczony. Kiedy patrzy na tę samą górę już po zejściu – jest dumny i ma wrażenie, że może osiągnąć wszystko...

Tematy
0

Najważniejsze w życiu człowieka to rodzina, potem praca, bo ona oznacza chleb, następnie nauka, bo ona nam gwarantuje pracę, dopiero na czwartym miejscu są góry, bo to zabawa, hobby.

Tematy
0

[...] alpinizm jest niebezpieczny i należy zdawać sobie z tego sprawę. Bo jak giniesz na wojnie, to twoja śmierć ma sens, bo bronisz ojczyzny, rodziny, a jak giniesz w górach to taka śmierć nie ma żadnego sensu, bo wspinamy się tylko dla siebie i własnej przyjemności.

Tematy
0

Skoro większość energii jest skupiona na tym, co tam, w górach, to brakuje jej, żeby poukładać sprawy na miejscu.

Tematy
0

Każda przebyta do końca droga prowadzi dokładnie donikąd. Wdrap się na górę tylko tyle, by sprawdzić, że jest górą. Nie zobaczysz góry z jej szczytu.

Any road followed precisely to its end leads precisely nowhere. Climb the mountain just a little bit to test that it's a mountain. From the top of the mountain, you cannot see the mountain.

Tematy
0

Jestem bardzo szczęśliwy. Możesz sobie wyobrazić kogoś bardziej szczęśliwego? Osiągnąłem coś najcenniejszego. Everest to Everest, nie ma drugiej takiej góry.

Tematy
0

Wolność jest jak powietrze na szczycie góry. I jedno, i drugie - nie do zniesienia dla słabych.

Tematy
0

[...] kto patrzy z góry,
ten najłatwiej się myli.

"Perspektywa"
Tematy
0

W górach najkrótsza droga wiedzie od szczytu do szczytu, ale po to trzeba mieć długie nogi. Przypowieści winny być szczytami, a ci, do których się mówi - wielcy i rośli.

Tematy
0

Człowiek potyka się o kretowiska, nie o góry.

Tematy

Przejdź do strony
Więcej treści znajdziesz na pozostałych stronach

Cytaty o górze
Opis tematu

Brak dodatkowych informacji o wybranym temacie.