17 cytatów

Cytaty
Teksty o fizyce (17 cytatów)

1

Fizyka nie jest religią. Gdyby była, znacznie łatwiej przychodziłoby nam zdobywanie pieniędzy.

Tematy
1

Kiedy podajesz komuś ulicę, piętro budynku i czas spotkania, to tak naprawdę przekazujesz koordynaty 4D w czasoprzestrzeni.

Tematy
1

Cel fizyki: ująć przyrodę jako różne przejawy tego samego zespołu praw.

Tematy
0

Prawa fizyki muszą obowiązywać bez wyjątku, bo inaczej nie byłyby prawami, co nie zostawia zbyt wiele miejsca na cuda lub Boga.

Tematy
0

Jak zawsze zdumiewa mnie to, co najbardziej oczywiste. Fizyka dla początkujących jest w zasadzie powtórką z tego, co każdy, kto choć odrobinę interesuje się światem i jego funkcjonowaniem, powinien wiedzieć.

0

Zdarzało się kiedyś, że filozofowie mieli pomysły, które prawdziwie fizykom służyły, bardzo wątpię jednak, by było to możliwe dzisiaj.

Tematy
0

Dla wierzącego Bóg stoi na początku, dla fizyka zaś na końcu wszelkich dociekań.

Tematy
0

Wyjaśnianie nowych zjawisk za pomocą zjawisk już znanych jest największą sztuką fizyki teoretycznej.

0

Rozumienie sensu matematycznego równań nie oznacza rozumienia fizyki.

Tematy
0

Fizyka jest jak seks: pewnie, że może dawać jakieś praktyczne rezultaty, ale nie dlatego to robimy.

Tematy
0

To, co nazywamy fizyką, obejmuje całą grupę nauk przyrodniczych, które opierają swe teorie na pomiarach i których idee i twierdzenia dają się sformułować za pomocą matematyki.

Tematy
0

To proste, mój przyjacielu: ponieważ polityka jest trudniejsza od fizyki.

Tematy
0

Teorie fizyczne to swobodne wytwory ludzkiego umysłu, które nie są, jakkolwiek mogłyby się tak wydawać, jednoznacznie wyznaczone przez świat zewnętrzny.

Tematy

Przejdź do strony
Więcej treści znajdziesz na pozostałych stronach

Cytaty o fizyce
Opis tematu

Z fizyką ściśle wiążą się inne nauki przyrodnicze, szczególnie chemia.

Chemicy przyjmują teorie fizyki dotyczące cząsteczek i związków chemicznych (mechanika kwantowa, termodynamika) i za ich pomocą tworzą teorie w ich własnych dziedzinach badań. Fizyka zajmuje szczególne miejsce w naukach przyrodniczych, ponieważ wyjaśnia podstawowe zależności obowiązujące w przyrodzie. Kultura badań fizycznych różni się od innych nauk tym, że istnieje w niej fundamentalny i powszechnie uznawany podział na teorię i eksperyment.

Od początku XX wieku większość fizyków pozostaje specjalistami albo w fizyce teoretycznej, albo w fizyce doświadczalnej. Mało fizyków odnosi sukcesy w obu rodzajach badań.