Cytaty
Teksty o ewolucji (7 cytatów)

2

Nic nie przyniesie większej korzyści ludzkiemu zdrowiu oraz nie zwiększy szans na przetrwanie życia na Ziemi w tak dużym stopniu jak ewolucja w kierunku diety wegetariańskiej.

Tematy
0

[…] język ewoluuje również od wewnątrz, sam w sobie.

Tematy
0

Skoro żaden człowiek na świecie nie ma najmniejszego pojęcia, jak zrobić z niczego muchę domową, to czy wniosek, że zapewne poskładała ją inteligencja wyższa od naszej, wolno nam lekceważyć jako intelektualnie naiwny?

0

W całej ewolucji człowieka, wyżywienie odgrywa największą rolę w jego życiu.

Tematy
0

Darwin był idealistą i marzycielem [...]. Jaka tam ewolucja. Zanim trafię na jednego myślącego, muszę stoczyć bitwę z dziewięcioma orangutanami.

Miasto cieni, 1954, Rozdział 19
Tematy
0

Lęk ludzki mieści w sobie całą historię ewolucji gatunku i odzywają się w nim archaiczne formy, do dzisiejszych warunków życia człowieka już zupełnie nie dostosowane. Może dlatego człowiek boi się nieraz pająków, niektórych gadów i płazów, które obecnie są dla niego niegroźne, ale w czasach, gdy był tylko małym ssakiem, przedstawiały nieraz największe zagrożenie życia.

Tematy
0

To co w człowieku jest naprawdę ludzkie, jest w historii milionów lat ewolucji bardzo świeżego pochodzenia.

Tematy

Cytaty o ewolucji
Opis tematu

Szeroko rozumiane zmiany zaobserwowane są w różnorodnych dziedzinach, dlatego pojęcie ewolucji jest wieloznaczne i odnosi się m.in..

w biologii do ewolucji biologicznej. w filozofii do ewolucjonizmu. w astronomii do ewolucji gwiazdowej.

w kosmologii do ewolucji Wszechświata. w naukach społecznych i historii do ewolucji społeczeństw.