Cytaty
Teksty o energii (9 cytatów)

1

Stała, choć utajona obecność śmierci uwzniośla życie, obdarza naszą egzystencję pasją, ferworem, energią. Można powiedzieć, że to, co nie umiera, nie żyje.

Tematy
0

Skoro większość energii jest skupiona na tym, co tam, w górach, to brakuje jej, żeby poukładać sprawy na miejscu.

Tematy
0

Idealizm to dobra cecha ludzka. Młodzi ludzie kończący studia mają idealistyczne podejście do życia i zawodu. To działa na korzyść. Dzięki takiemu podejściu, można mieć dobrą, ekspansywną energię, która jest potrzebna do tworzenia czegokolwiek. Niekoniecznie trzeba być bardzo młodym, wystarczy mieć młodą duszę.

Tematy
0

Energia nigdy nie idzie na marne, jeśli chodzi o miłość lub nienawiść. Oba te uczucia ładują się na swój sposób.

Tematy
0

Z teorii względności wynika, że masa i energia stanowią odrębne przejawy tej samej rzeczy - co nie jest bynajmniej łatwo pojąć przeciętnemu człowiekowi. Ponadto, zależność E = m c2, w której energia równa się masie pomnożonej przez kwadrat prędkości światła, pokazuje, że bardzo mała ilość masy może zostać przekształcona w ogromną ilość energii [...] masa i energia faktycznie są równoważne.

Tematy
0

Wyzwolenie energii atomowej nie stworzyło nowych problemów, sprawiło jedynie, że konieczne stało się szybsze rozwiązanie już istniejących.

Tematy
0

To nowe zjawisko energia atomowa pozwoli również na konstruowanie bomb. [...] Jedna bomba tego typu przewieziona na statku i zdetonowana w porcie spowodowałaby zniszczenie całego portu wraz z częścią przyległego terytorium. Jednakże bomby takie mogą okazać się zbyt ciężkie, aby można je było przenosić drogą powietrzną.

Tematy
0

Poszukiwanie sposobu, aby przekształcić materię w energię przypomina strzelanie po ciemku do ptaków w okolicy, gdzie jest ich tylko kilka.

Tematy

Cytaty o energii
Opis tematu

Energia – pojęcie filozoficzne z filozofii Arystotelesa i tomistycznej patrz też Akt (filozofia).

Energia życiowa, witalna patrz też siła życiowa. Energia – rakieta nośna stworzona w ramach radzieckiego projektu Buran. RKK Energia – rosyjskie przedsiębiorstwo będące głównym dostawcą statków kosmicznych, rakiet i komponentów stacji kosmicznych dla rosyjskiego programu kosmicznego.

Hala Energia – hala widowiskowo-sportowa w Bełchatowie.