103 cytaty

Cytaty
Teksty o duszy (103 cytaty)

4

Radość jest namiętnością, przez którą dusza idzie do większej doskonałości. Smutek jest namiętnością, przez którą dusza idzie do mniejszej doskonałości.

Tematy
2

Zakładam, że żaden głupiec nigdy nie targował się z diabłem o duszę, bo głupiec jest za głupi, a może diabeł zbyt diabelski – trudno powiedzieć, które z dwojga.

Część II, strona 64

Suponho que nenhum tolo chegou a barganhar sua alma com o diabo; ou o tolo é tolo demais. ou o diabo demasiadamente diabólico - não sei qual é o caso.

Tematy
1

Otwarta książka to mówiący mózg; zamknięta – to czekający na ciebie przyjaciel; zapomniana – to wybaczająca dusza; zniszczona – to płaczące serce.

Tematy
1

[...] zmusił się do refleksji: od jak dawna nie zaglądał do swojej duszy?

1

Słowa, którymi z małostkowości czy z ignorancji zatruwa się serce własnego dziecka, zostają na zawsze w pamięci i prędzej czy później spopielają mu duszę.

Miasto cieni, 1954, Rozdział 20
Tematy
1

Pan przecież wie, gdzie jest ukryty ten inny świat, którego pan szuka, i wie pan, że jest to świat pańskiej własnej duszy. Tylko w pańskim wnętrzu żyje ta inna rzeczywistość, za którą pan tęskni. Nie mogę panu dać niczego, co by nie istniało już w panu, nie mogę panu otworzyć innej galerii obrazów prócz galerii pańskiej duszy. Nie mogę panu dać niczego prócz sposobności, bodźca i klucza. Pomagam panu ujawnić jego własny świat, to wszystko.

Tematy
1

Miłość - mijająca choroba duszy, która jest uleczalna albo poprzez małżeństwo, albo poprzez oddalenie pacjenta od wpływów, które wywołały chorobę.

Tematy
1

Człowiek robi odkrycie, że ma duszę, ilekroć poczuje, że jego ciało jest pasożytem, przyklejonym do nas robakiem.

Tematy
0

Kocham koty, ponieważ kocham swój dom. A one stają się powoli jego widzialną duszą.

Tematy
0

[...] w głębi duszy wszyscy boją się samotności. Osamotnienia. I wszyscy czują potrzebę bycia wysłuchanym.

Rozdział 82, strona 379
Tematy
0

Nie do końca wiadomo, czy spowiedź leczy duszę, ale na pewno koi nerwy.

Część 2 Starzy kumple, Rozdział 20
Tematy
0

[...] na Islandii są studnie tak głębokie, że można do nich wrzucić kamień i wcale nie usłyszeć plusku. [...] niektóre ludzkie dusze przypominają te studnie.

Det. em., Rozdział 4
Tematy

Przejdź do strony
Więcej treści znajdziesz na pozostałych stronach

Cytaty o duszy
Opis tematu

Brak dodatkowych informacji o wybranym temacie.