48 cytatów

Cytaty
Teksty o domu (48 cytatów)

6

Trudno przekonać samego siebie, że miejsce, w którym przebywamy, jest naszym domem, i to nie zawsze jest to miejsce, w którym tkwi nasze serce. Czasami mi się to udaje, a czasami nie.

2

Gdy kobiety są w domu, ich uwaga skupia się na meblach, [...] zawsze coś tam przy nich robią. Kiedy podróżuję w towarzystwie kobiety, ja jestem jedynym meblem, jaki ma ona w swoim zasięgu, nie może się zatem powstrzymać od ustawiania mnie przez cały czas i poprawiania czegoś na mnie.

Tematy
1

[...] państwo to nie dom, tylko raczej drzewo. Drzewa się nie buduje, rośnie samo, zgodnie z prawami przyrody, i to jest dłuższa sprawa. Nie murarz jest tu potrzebny, ale ogrodnik.

Tematy
1

Każdy pies, któremu nadasz imię i którego przyprowadzisz do domu, kiedyś umrze. Ten okropny i niedający się uniknąć fakt jest częścią losu, który zgotowaliśmy sobie, wprowadzając psy do naszego życia.

Wewnątrz psa, Psia starość (o kalectwie i śmierci)
Tematy
1

Osobiście nigdy nie spotkałam ćpuna, który wywodziłby się z dobrego domu - z bogatej rodziny tak, z ładnej willi tak, ale nigdy z dobrego domu;

Tematy
1

Nie możesz kochać domu, który nie ma swego oblicza i w którym kroki są pozbawione sensu.

Tematy
1

[...] dom jest miejscem, gdzie jeśli musisz wejść, muszą cię tam przyjąć.

Dobrane małżeństwo
0

Nie potrzeba posągów w domu, w którym mieszka kot.

Tematy
0

Kocham koty, ponieważ kocham swój dom. A one stają się powoli jego widzialną duszą.

Tematy
0

Wydaje się, że bycie bezużytecznym jest dla kota kwestią honoru, co nie przeszkadza mu domagać się w domu lepszego miejsca niż to, które zajmuje pies.

Tematy
0

[...] twój dom jest odzwierciedleniem twojego samopoczucia.

Kot uwielbia swój dom i zaznacza terytorium, strona 147
Tematy
0

Falowanie pływów, ta nieustanna służba, porusza wodę, a wraz z nią wspomnienia ludzi i statków, które kiedyś niosło ku domowym pieleszom lub ku morskim bitwom.

Część I, strona 8
Tematy

Przejdź do strony
Więcej treści znajdziesz na pozostałych stronach

Cytaty o domu
Opis tematu

Najstarszą formą domów były jaskinie (paleolit), później szałasy i ziemianki (mezolit).

Pierwsze budowane domy były jednoizbowe (neolit), w epoce brązu i żelaza występują już trzyizbowe (Biskupin). Wznoszono je z gałęzi oblepianych gliną, drewna i kamienia. W okresie starożytnym w Egipcie, Mezopotamii budowano domy z cegieł ręcznie lepionych z gliny i suszonych na słońcu.

Były to budynki wieloizbowe, często z dziedzińcem wewnętrznym, wtedy pojawiły się też budynki piętrowe. W Europie, wykształcił się dom grecki i dom rzymski.