Cytaty
Teksty o czekaniu (25 cytatów)

6

Nie czekałam na miłość. Nie robiłam wielkiego skoku na nią. Jest to zbyt delikatna materia. Miłość albo przychodzi sama do nas, albo nie. Trzeba wytrzymać to ciśnienie i nie robić na uczucie wielkiego skoku.

Tematy
2

[...] kiedy przekroczyło się pewne granice, nie można się cofnąć, można już tylko iść naprzód. [...] W pewien sposób to wyzwalające. Przestajesz czekać, oglądać się za siebie.

Strona 37
Tematy
1

[...] każdy może osiągnąć cel, jeśli potrafi myśleć, jeśli potrafi czekać i pościć.

Część druga, Kamala, strona 73
Tematy
1

Trzeba śmiać się nie czekając na szczęście, bo gotowiśmy umrzeć nie uśmiechnąwszy się ani razu.

Tematy
0

Czekanie to dziewięćdziesiąt dziewięć procent służby wojskowej.

Tematy
0

Zbyt często i zbyt długo czekałam już w moim życiu na ludzi lub zdarzenia, które się potem nigdy nie realizowały, albo realizowały się tak późno, że nie miało to już dla mnie żadnego znaczenia.

0

Przez pięćdziesiąt sześć lat, od zakończenia ostatniej wojny domowej, jedynym zajęciem pułkownika było czekanie. Październik był jedną z tych niewielu rzeczy, które przychodziły na czas.

Tematy
0

Siedziała jak osoba czekająca na kogoś, kto może lada chwila nadejść. Siedziała smutna jak ktoś, kto czeka na tę chwilę od dawna, od samego urodzenia albo i wcześniej; być może nawet wcześniej niż od dnia narodzin oczekiwanej osoby.

Tematy
0

Co prawda nie wiadomo, czy zawsze na kogoś nie czekamy, jakkolwiek nie zawsze to sobie uświadamiamy.

Tematy
0

Czekanie jest w nas czymś stałym. Często, wie pan, nie uświadamiamy sobie tego, że od urodzenia do śmierci żyjemy w stanie oczekiwania.

Tematy
0

Jaki ból sprawia uświadomienie sobie nicości i błahości celu naszych oczekiwań, gdy zostają wreszcie spełnione! Lepiej jest jest czekać, spodziewając się rzeczy nieosiągalnych nawet, niż mieć wiedzę, że się posiada nikły zaledwie cień dawnych pragnień.

Tematy

Przejdź do strony
Więcej treści znajdziesz na pozostałych stronach

Cytaty o czekaniu
Opis tematu

Brak dodatkowych informacji o wybranym temacie.