14 cytatów

Cytaty
Teksty o cechach (14 cytatów)

14

Najbardziej charakterystyczną cechą dzieciństwa nie jest łatwość, z jaką marzenia mieszają się z jawą, lecz całkowite wyobcowanie. Nie istnieją słowa, które mogłyby opisać mroczne lęki i przeżycia dziecka. Mądre dziecko zdaje sobie z tego sprawę i zgadza się na związane z tym konsekwencje. Z chwilą kiedy zaczyna sporządzać dokładny bilans zysków i strat, przestaje być dzieckiem.

Tematy
0

Koty, kobiety i wielcy zbrodniarze mają tę jedną wspólną cechę, ucieleśniają nieosiągalny ideał i zdolność do kochania siebie samego, co czyni ich w naszych oczach tak atrakcyjnymi.

Tematy
0

Idealizm to dobra cecha ludzka. Młodzi ludzie kończący studia mają idealistyczne podejście do życia i zawodu. To działa na korzyść. Dzięki takiemu podejściu, można mieć dobrą, ekspansywną energię, która jest potrzebna do tworzenia czegokolwiek. Niekoniecznie trzeba być bardzo młodym, wystarczy mieć młodą duszę.

Tematy
0

Wszystko, co żywe, jest niepowtarzalne. Nie do pomyślenia są dwaj dokładnie tacy sami ludzie, dwa takie same krzaki dzikiej róży... Życie zamiera tam, gdzie przemoc stara się zatrzeć jego niepowtarzalność i swoiste cechy.

Tematy
0

- Tęczówki w oku człowieka są jedyne w swoim rodzaju. Składają się z tysiąca włókienek, które tworzą rysunek unikatowy dla każdego z nas. To cecha biologiczna, zapisywana w genach. Obraz tęczówki jest tak samo niepowtarzalny jak odciski palców. To stanowi wspólną właściwość naszych oczu i rąk. Jeśli pozbawi pan ciało oczu i rąk, zniszczy pan jego znaki szczególne. Kim jest człowiek, który umiera bez tych znaków? Nikim, ponieważ utracił swoją osobowość, może nawet duszę. W pewnym sensie nie można sobie wyobrazić gorszego końca życia. To jak wrzucenie do wspólnego grobu.

0

Zgoła nie w tym rzecz, że się rozprawia o cechach męża dobrego, lecz że się nim jest.

Rozdział X
Tematy
0

Dzieci i wnuki przypatrują się, ażeby podziwiać, a podziwiają, aby się uczyć i kształcić w sobie to, co drzemie w nich jako odziedziczone cechy.

Rozdział drugi, O chrzcielnicy i o dziadku w dwojakiej postaci
Tematy
0

Szlachetne cechy istnieją naprawdę u szlachetnych ludzi.

Tematy
0

Opanowanie to cecha, na którą można liczyć.

0

Jedną z cech miłości jest krańcowa wrażliwość na widok twarzy podobnych do twarzy ukochanej kobiety, i odkrywanie jej w twarzach nieznanych.

Tematy
0

Bez wątpienia jedną z cech geniusza jest talent do wywoływania skandalu.

Tematy
0

Obstawanie przy swoim jest cechą geniusza.

Tematy
0

Istotną i konieczną cechą wolności jest to, iż jest usytuowana.

Tematy

Przejdź do strony
Więcej treści znajdziesz na pozostałych stronach

Cytaty o cechach
Opis tematu

cecha (psychologia).

cecha (programowanie obiektowe). cecha jubilerska. cecha w matematyce, inaczej podłoga lub część całkowita.

cecha postaci w grze fabularnej.