Cytaty
Teksty o bogactwie (34 cytaty)

4

Celem naszego życia nie powinno być posiadanie bogactw, lecz bogactwo bycia.

Tematy
3

Nie bogactwa czynią człowieka szczęśliwym, ale dobre ich użycie.

Tematy
1

[...] z kobietami jest jak w piosence [...]. Są zmartwieniem i dla biedaka, i dla bogacza.

Rozdział 13, strona 156
Tematy
1

Nie jest bogatym ten, kto dużo ma, lecz ten, kto dużo daje.

Tematy
0

[...] wszyscy jesteśmy częścią kontynentu, ale powinieneś przez cały czas pamiętać, że stając się na chwilę samotną wyspą, możesz bardzo wzbogacić swoje życie.

Część druga, Rozdział 15, strona 71
Tematy
0

Bogacze bywają hojni [...], ale z reguły uznają hojność tylko na własnych warunkach, a w głębi duszy [...] ciągle się boją, że ktoś ukradnie ich prezenty i zje ich tort urodzinowy.

Det. em., Rozdział 10
Tematy
0

[...] milion Polaków [...] podjęło modlitwę. Nie prosili o bogactwa. Nie prosili o przywileje. Słowami pieśni wypowiedzieli trzy proste słowa: „My chcemy Boga”.

[...] a million Polish men, women, and children suddenly raised their voices in a single prayer. [They] did not ask for wealth. They did not ask for privilege. Instead, one million Poles sang three simple words: “We Want God.”

Tematy
0

Król Francji jest najpotężniejszym monarchą Europy. Nie ma kopalni złota, jak król Hiszpanii, jego sąsiad: ale ma więcej bogactw, bo czerpie je z próżności poddanych, bardziej niewyczerpanej niz wszelkie kopalnie. Zdarzało mu się podejmować lub prowadzić wielkie wojny, mając, za całe środki, sprzedaż zaszczytów i tytułów; i oto, istnym cudem ludzkiej próżności, starczyło tego na opłacanie wojsk, warowanie fortec i uzbrojenie floty.

List XXIV. Rika do Ibbena, w Smyrnie
Tematy
0

Jeśli mieliśmy stworzyć warunki, by ludzki talent został wykorzystany do zakładania prywatnych firm, będących źródłem bogactwa narodowego, musieliśmy nieodwołalnie zredukować zatrudnienie w sektorze publicznym.

Rozdział II: Zapowiedź zmian, Budżet na rok 1979, strona 58
Tematy
0

Lepsza jest uboga mądrość, niż głupie bogactwo.

Tematy
0

Nic bardziej obrzydliwego jak bogactwo bez cnót.

Tematy
0

„Wszyscy się wzbogacają na różne sposoby, więc i mnie się chciało czym prędzej wzbogacić”. Dokładnie słów nie pamiętam, ale sens taki, że na darmochę, byle prędzej, bez pracy!

Tematy

Przejdź do strony
Więcej treści znajdziesz na pozostałych stronach

Cytaty o bogactwie
Opis tematu

Bogactwo narodowe to liczba wyprodukowanych dóbr w danym okresie na terytorium danego kraju.

bieda. ekonomia. socjologia.

majątek. Norman Goodman: Wstęp do socjologii.